O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Top 5: Nejúspěšnější virální reklamní videa

Zřejmě každá firma by si přála, aby její reklamní spot lidé milovali. Aby ho nejen nevypínali nebo nepřeskakovali, ale dokonce jej zdarma sdíleli mezi sebou. Nejen že tak ušetří přímé náklady za jeho šíření, ale i jeho dopad na cílové publikum bude nesrovnatelný. Podívejme se společně, kterým firmám se v tom dařilo v uplynulých sedmi dnech.

První příčku v žebříčku ViralVideoChart webu UnrulyMedia.com obsadilo video s hasiči, kteří z vyhořelého domu zachraňují koťátko, jež vzápětí vracejí do života. Reklamní klip využívající stále fungujících klišé - kdo ny nemiloval bezbranná koťátka! - dělá reklamu společnosti GoPro a jejím kamerám. Na YouTube dosáhl celkově takřka 16 milionů shlédnutí a za poslední týden 644 tisíc sdílení:

Druhá příčka žebříčku nejpopulárnějších virálních videí tentokrát patří tančícím slepicím (ano, zase zvířátka) společnosti Mercedes Benz se 4,5 miliony shlédnutí a 169 tisíci sdílení:

Třetí pozice patří prvnímu virálnímu videu bez zvířátek: Dozvíte se v něm, jak to udělat, aby vaše výkaly nepáchly. Aby se už nikdy nikdo nemusel trapně dozvědět, že, ach, z vás vychází něco tak nechutného, jako je stolice. Hm. Zaměřeno prý především na dámy. Celkem přes 12 milionů shlédnutí, téměř 141 tisíc sdílení za posledních sedm dní. To vše pro PooPourri.com:

Čtvrté místo pro Samsung a jeho virální video věnované phabletu (nebo tabletomobilu, chcete-li) Galaxy Note 3. Přes 3 miliony shlédnutí a 114 tisíc sdílení. Proč je video tak populární? Zjevně jen a pouze proto, že je populární zobrazovaný produkt:

A páté místo? Zvířátka, krajiny, vůně dobrodružství a opět kamery GoPro. 1,6 milionu shlédnutí a 96 tisíc sdílení:

Kompletní aktuální žebříček nejpopulárnějších světových virálně se šířících reklam najdete na stránce ViralVideoChart webu UnrulyMedia.com.


(4. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(97)