O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Top 3: Nejlepší aplikace pro Android – pro telefon nebo tablet

Ačkoli se v souvislosti s aplikacemi pro Android nebo iOS nejčastěji v médiích mluví a píše o produktech, které slouží především k zábavě – ať už jsou to hry nebo třeba klienti pro různé sociální sítě, k dispozici je rovněž řada užitečných aplikací pro práci. Pojďme se podívat na tři z nich, jež patří k těm nejzajímavějším.

Dlouhodobě nejpopulárnější jsou různé typy kancelářských aplikací, které dnes typicky umožňují jak prohlížení, tak úpravu dokumentů v nejrozšířenějších formátech - mimo jiné samozřejmě doc a xls. Kromě některého z těchto balíků lze jednoznačně doporučit i nějaký správce souborů, díky kterému si snáze uděláte na svém mobilním zařízení pořádek v datech. Kromě těchto aplikací, jejichž využití je zřejmé – a které jsou dnes nepochybně nainstalovány na většině mobilních zařízení používaných pro práci, existují i aplikace méně známé, avšak neméně užitečné. A právě na tři z nich se zde zaměříme.

Vzdálený mobilní přístup k PC

Microsoft Remote Desktop. Zdroj: Microsoft
Microsoft Remote Desktop. Zdroj: Microsoft
Potřebovali byste se čas od času podívat na své PC, které leží kdesi na druhém konci města (či republiky) a máte po ruce jen své mobilní zařízení – tablet či chytrý telefon s Androidem? Pak byste měli uvažovat o produktu s všeříkajícím názvem Microsoft Remote Desktop. Ano, s touto aplikací se můžete připojit ke vzdálenému PC a pracovat s ním téměř tak, jako kdybyste u něj seděli. Pokud máte samozřejmě alespoň trochu rychlé internetové připojení.

Vzdálené připojení je pochopitelně zabezpečené a přenášená data jsou komprimována tak, aby co nejméně zatěžovala síť. Při ovládání můžete používat gesta, na která jste zvyklí z Windows 8.

Mobilní skener do PDF

Velmi užitečná bude pro leckoho nepochybně i aplikace umožňující kdykoli na cestách naskenovat dokument do mobilního telefonu či tabletu - ve formátu PDF. Takovou možnost nabízí aplikace Quick PDF Scanner FREE od Mobile Systems. Podporováno je skenování vícestránkových dokumentů, různé velikosti obrázků, zoom in a zoom out, sdílení dokumentů přes e-mail či Bluetooth apod. Nechybí ani možnost otočení naskenované stránky podle potřeby.

Pokud vám uvedené základní funkce nestačí, k dispozici můžete mít i import obrázků nejrůznějších formátů, a to i ze sociálních sítí, pokročilou správu vytvořených souborů nebo sdílení přes cloud či Wi-Fi direct.

Platné zákony kdykoli po ruce

Okamžitý přístup k platným zákonům, vyhláškám a dalším právním předpisům České republiky, můžete mít díky aplikaci Codexis Mobile. Ve svém chytrém telefonu nebo na tabletu díky ní naleznete právní předpisy ČR, a to z řady zdrojů.

Aplikace podle jejích autorů obsahuje právní předpisy publikované ve Sbírce zákonů (účinné a platné zákony, vyhlášky a další předpisy), právní předpisy publikované ve Sbírce mezinárodních smluv, předpisy z resortních věstníků, usnesení vlády České republiky i předpisy statutárních měst. Nechybí fulltextové vyhledávání podle klíčových slov nebo podle čísla či názvu dokumentu.

A mnohé další aplikace

Zajímavých aplikací pro byznys je samozřejmě daleko více, záleží na vašich konkrétních potřebách. Zmiňme tedy ještě alespoň třeba Skype pro hlasovou i textovou komunikaci, Box pro on-line sdílení dokumentů nebo třeba správce hesel Dashlane Password Manager. Lze říci, že s postupem času se aplikace pro Android výrazně zlepšují a jestliže ještě před rokem či dvěma byla jejich funkcionalita mnohdy neuspokojivá, dnes už jsou skutečně schopny smysluplně řešit řadu potřeb profesionálních uživatelů.

A na závěr ještě jeden tip: Pokud vám chybí česká klávesnice pro Android – se všemi českými znaky, zkuste tu, kterou nabízí náš sesterský magazín BusinessIT.cz. Česká klávesnice zdarma ke stažení je tam zde.


(3. 2. 2014 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Svět mobilních zařízení: Využijte příležitostí, které nabízejí

V letošním roce se na celém světě prodá zhruba stejně tabletů jako PC, chytrých telefonů pak ještě několikanásobně více. Mobilním zařízením je...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Tak třeba ten PDF scanner bych určitě využila. To je dobrá vychytávka. Jinak já teda na telefonu většinou spíš hraju různé hry. Teď jsem si například oblíbila takové ty online hry zdarma, viz napříkla...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(569)