O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Jak vložit svůj článek

Samozřejmě, že budeme rádi, pokud nám nabídnete svůj článek ke zveřejnění. Chcete-li zde ale jen rychle zveřejnit svůj názor, poznámku, komentář či krátkou radu, nejsnazší cestou je její vložení přímo do vašeho blogu na OnBusiness. Stačí se zaregistrovat. Zde je několik tipů, jak text vložit.

Základy

Každý text (příspěvek, článek) má tři hlavní části: titulek, upoutávku a vlastní text příspěvku. Titulek i upoutávka se zobrazí na vaší stránce s příspěvky i na titulní stránce magazínu OnBusiness. Ti, které zaujmou, kliknou na titulek - a tak se dostanou na stránku s textem příspěvku. I na stránce příspěvku je samozřejmě znovu titulek a upoutávka. Naše tipy:

 • Vložte titulek, ze kterého bude zřejmé, o čem příspěvek hovoří. Z titulku se při prvním zveřejnění vytváří i internetová adresa vašeho textu; zatímco titulek můžete kdykoli změnit, tuto adresu po prvním zveřejnění již ne.
 • Do upoutávky zkuste shrnout to nejzajímavější, o co ve vašem textu jde.
 • Pole, do kterého píšete text příspěvku, je vybaveno tlačítka editoru
  tlačítka editoru
  vyspělými funkcemi textového editoru. Ty lze ovládat tlačítky nad tímto políčkem. Díky nim můžete upravovat vzhled svého textu (barvu či tloušťku písma, odrážky apod.) nebo vkládat obrázky - typu jpg, gif nebo png (podrobnosti o vkládání obrázků).
 • Chcete-li do textu vložit menší titulky (mezititulky), vyberte pro ně z nabídky Formát - volbu Nadpis 2.

Psaní a vkládání textu

Text můžete tvořit přímo na stránkách OnBusiness; můžete jej ale také napsat jinde (ve svém oblíbeném textovém editoru) a pak je sem vložit.

 • Pokud píšete text přímo zde, doporučujeme jej vždy po nějaké chvíli uložit (tlačítkem Uložit a pokračovat v úpravách) - tím si zajistíte, že o rozepsaný text nepřijdete, ani když vám třeba vypadne elektřina nebo se přeruší internetové spojení.
 • Pokud máte text napsaný jinde, stačí ho označit (stisknutím levého tlačítka myši a jejím tažením), stisknout kombinaci kláves CTRL C a pak u nás kliknout tam, kam chcete text vložit, a stisknout CTRL V. U hlavní části textu doporučujeme využít v našem editoru ovládací tlačítko s písmenem W a vložit text do nově zobrazeného okna - tak se na do textu nepřenese formátování z vašeho textového editoru, které by vám při grafických úpravách textu mohlo později dělat problémy.

Jak svůj text uložit

Jakmile je text napsaný, stačí jen stisknout tlačítko Uložit a zveřejnit - a váš text se objeví mezi vašimi ostatními zveřejněnými texty - i na titulní stránce magazínu OnBusiness. K dispozici ale máte ještě některé pokročilé možnosti (nechcete-li je ale použít, klidně je ignorujte):

 • Svoje texty můžete ukládat do vlastních „rubrik". Novou rubriku stačí vyplnit do pole „Přidat novou vlastní rubriku" a stisknout tlačítko „Přidat". Článek uložíte do rubriky snadno tak, že v seznamu rubrik na ni kliknete. Chcete-li text zařadit do více rubrik, při kliknutí na každou rubriku podržte klávesu CTRL.
 • Aby váš text snadno našli ostatní, můžete vyplnit klíčová slova - témata, kterým se text věnuje. Do pole „klíčová slova" můžete vyplnit i více slov oddělených čárkou.
 • Svůj text můžete zařadit nejen do vlastní rubriky, ale také do vhodné rubriky webu OnBusiness. Ostatní návštěvníci ho tak snáze najdou.
 • Chcete-li svůj text zveřejnit nikoli hned, ale třeba o pár dní nebo hodin později, můžete vybrat datum a čas zveřejnění podle svých představ. Jakmile pak stisknete tlačítko Uložit a zveřejnit, váš text se připraví - a v zadaný den a hodinu se zveřejní.
 • Každý text mohou komentovat ostatní návštěvníci webu. Nechcete-li, aby váš text lidé komentovali, vyberte u položky Komentáře volbu Zakázat.
 • Chcete-li již zveřejněný text zase skrýt, stiskněte tlačítko: Uložit, ale nezveřejňovat.

A to je vše. Děkujeme za vaše texty.


(5. 9. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(52)