O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Tip: Podrobná pravidla silničního provozu v zahraničí

Ať už do zahraničí cestujete autem na pracovní cestu nebo soukromě, stojí za to se informovat o tamních pravidlech silničního provozu. Kde je získat na jednom místě? Máme pro vás tip: Nová mobilní aplikace od Evropské komise nabízí informace o pravidlech silničního provozu v jednotlivých státech EU.

Víte, jaká je třeba nejvyšší povolená rychlost na španělských dálnicích? Jaké bezpečnostní vybavení musím mít s sebou v autě, když jedu na Slovensko? S novou aplikací Evropské komise určenou pro smartphony a nazvanou „Jedeme do zahraničí“ můžete mít silniční pravidla kdekoli po ruce.

Aplikace s pravidly silničního provozu

Aplikace je k dispozici pro iPhone, iPad a telefony využívající Google Android a Microsoft Windows, a to ve 22 jazycích. Kromě všech důležitých informací o bezpečnosti silničního provozu ve všech zemích EU aplikace také obsahuje kvíz na toto téma a hru pro zabavení cestujících na dlouhých cestách autem. Samozřejmě byste ji nikdy neměli používat při řízení – řidiči by ji měli svěřit cestujícím, nebo si udělat přestávku. Zůstanou tak nejen dobře informovaní, ale také odpočatí.

Místopředseda Evropské komise Siim Kallas, odpovědný za dopravu, uvedl: „Čas letních dovolených je na evropských silnicích nejrušnějším obdobím. Vyjet autem do zahraničí je velice jednoduché, ale mnoho lidí si neuvědomuje, že pravidla a dopravní značky se v EU liší. Aplikace „Jedeme do zahraničí“ pomáhá toto riziko minimalizovat tím, že poskytuje pohodlně a snadno využitelné informace.“

Aplikace obsahuje informace týkající se nejrizikovějších oblastí z hlediska nehod, včetně rychlostních limitů a omezení konzumace alkoholu, semaforů a používání mobilních telefonů. Rovněž informuje uživatele o povinnosti používat bezpečnostní pásy ve vozidlech a ochranné přilby při jízdě na kole a na motocyklu.

Její zpřístupnění právě před začátkem letních prázdnin přichází v pravou chvíli, protože červenec a srpen jsou měsíci, v nichž v silničním provozu dochází k největšímu počtu úmrtí. V průměru přibližně o 50 % překračují počet obětí z „nejbezpečnějšího měsíce,“ února.

Aplikaci pro chytré telefony i tablety s OS Android, iOS i Windows si můžete zdarma stáhnout z odkazů zde.

Bezpečnost provozu

Zástupci EU uvádějí, že úsilí o zlepšení bezpečnosti silničního provozu v EU zaznamenalo v posledních letech velký pokrok. Mezi lety 2001 a 2010 se počet smrtelných dopravních nehod na silnicích v EU celkově snížil o 43 %. O dalších 17 % se snížil v období let 2010–2013.

Strategickým cílem je snížit počet úmrtí na silnicích v období let 2010 až 2020 na polovinu a zároveň začít zaměřovat úsilí EU na snížení počtu těžkých zranění při dopravních nehodách. Nová aplikace přinášející informace o dopravních předpisech představuje jednu z mnoha dalších iniciativ v oblasti bezpečnosti silničního provozu na úrovni EU.


(10. 7. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

To s tou aplikací není vůbec špatný nápad. Musím se přiznat, že já jak moc nejezdím, tak mám občas s pravidly silničního provozu problém i tady u nás. Hlavně mi dělá problém kdo má přednost a pak někt...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1280)