O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Tip: Jak na roční zúčtování záloh daně z příjmů, solidární zvýšení daně

Finanční správa ČR vydala upozornění pro plátce daně z příjmů ze závislé činnosti, že roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za zdaňovací období 2013 nelze provést u poplatníka, u kterého byly zálohy popř. jedna záloha na daň v roce 2013 zvýšena o tzv. solidární zvýšení daně u záloh. Současně připomněla i termín pro provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za zdaňovací období 2013. Podrobnosti najdete dále.

Tzv. solidární zvýšení daně u záloh upravuje § 38ha zákona o daních z příjmů. Jak to je u poplatníka, u kterého byly zálohy popř. jedna záloha na daň v roce 2013 zvýšena o solidární zvýšení daně?

Finanční správa ČR upozorňuje, že tito poplatníci mají povinnost po skončení roku vypořádat svou daňovou povinnost prostřednictvím daňového přiznání. Povinnost daňového přiznání se také vztahuje na poplatníka s příjmy ze závislé činnosti (u kterého nedošlo k navýšení záloh o solidární zvýšení daně), avšak součet jeho příjmů zahrnovaných do dílčího základu daně ze závislé činnosti za zdaňovací období 2013 je vyšší než 48násobek průměrné mzdy stanovené podle zákona upravujícího pojistné na sociální zabezpečení (tj. částka vyšší než 1.242.432 Kč).

Termín pro provedení ročního zúčtování záloh

Zároveň Finanční správa ČR připomíná, že termín pro provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za zdaňovací období 2013 zůstává nezměněn. Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění plátce provede nejpozději do 31. 3. 2014 a přeplatky na dani a doplatky na daňovém bonusu vrátí nejpozději v termínu do 30. 4. 2014.


(17. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(587)