O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Tip: 5 případů, kdy vám povinné ručení rozhodně nepomůže

Ukazuje se, že povinné ručení vnímají Češi jako nejužitečnější pojištění vůbec. V nedávném průzkumu, pořádaném společností ePojisteni.cz, ho za užitečné označilo 73 % respondentů. Mnozí řidiči jsou však překvapeni, že některé škody vzniklé na vozidle či na majetku nelze z povinného ručení uhradit. Proto uvedená společnost vydala varování, před kterými riziky povinné ručení nechrání.

A kdy je tedy povinné ručení podle zástupců ePojisteni.cz k ničemu? Zde je 5 důležitých případů. Jsou překvapivé? Nikoli, pokud si uvědomíme, že povinné ručení nás má chránit před riziky plynoucí ze škody, kterou způsobíme někomu jinému. Ale jsou si toho vědomi vskutečně šichni?

1) Střet se zvěří

Je známo, že srážka s divočákem či srnou může skončit vážným poškozením auta i zraněním posádky. Takto vzniklou škodu ale není možné z povinného ručení u většiny pojišťoven hradit. Řešením může být připojištění střetu se zvěří. "Toto připojištění se vztahuje jak na srážku se zvířetem, tak na jiná poškození auta, způsobená zvířaty - například na situaci, kdy vám pes překouše kabely," vysvětluje David Holý z ePojisteni.cz.

2) Škoda na zdraví

Zranění řidiče či pasažérů auta nezakládá nárok k vyplacení pojistky z povinného ručení. Stejně tak nelze z povinného ručení hradit náhrady za pobyt v nemocnici po zranění při nehodě. Opět je zde možnost si pořídit tzv. úrazové pojištění řidiče nebo všech členů posádky vozidla. Jednotlivé pojišťovny nabízejí různě vysoké limity plnění, cena tohoto připojištění začíná na 125 korunách za rok.

3) Živelní pohromy

Pokud je vaše auto poničeno krupobitím, povodní, pádem stromu, požárem nebo sesuvem půdy, povinné ručení vám nepomůže. Přídavné roční pojistné začíná na méně než 250 korunách, limit plnění je možné navýšit až na 1 milion korun.

4) Poškození skla

Poškození čelního skla, například při odlétnutí kamínku, je velmi časté a zažila jej většina řidičů. Povinné ručení se na něj však nevztahuje, stejně jako na poškození dalších obvodových skel auta. "Situaci lze řešit připojištěním skel, jehož cena se u různých pojišťoven pohybuje okolo 500 Kč za rok. I tak se ovšem toto připojištění většinou nevztahuje na střešní okna a panoramatické střechy," popisuje Holý.

5) Asistenční služby

Ověřte si, zda vaše pojišťovna nabízí k povinnému ručení asistenční služby zdarma - v ČR to ještě u mnoha pojišťoven není běžná praxe. Asistenčními službami se rozumí například odtažení vozidla, úhrada práce mechanika, v zahraničí i nocleh v případě odcizení auta, telefonické tlumočení, právní pomoc atd. Pokud tyto služby vaše pojišťovna v rámci povinného ručení neposkytuje, je možné si je přikoupit; jejich cena se pohybuje od 200 Kč za rok.


(14. 5. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1091)