O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Tablety iPad nejsou jen na hraní

Pryč jsou doby, kdy byly tablety iPad společnosti Apple pro všechny uživatele hlavně zařízením, které sloužilo ke konzumaci zábavy. Dnes je pro ně k dispozici i množství softwaru, který usnadňuje práci – v zaměstnání nebo ve vlastním byznysu. Pojďme se podívat na nejzajímavější aplikace tohoto druhu.

Kancelářské aplikace Microsoft Office

Tablety iPad nejsou jen na hraní. Foto: Apple
Tablety iPad nejsou jen na hraní. Foto: Apple
Nutně zde musíme začít poměrně nedávnou novinkou, totiž aplikacemi Microsoft Office pro iPad. K dispozici jsou Microsoft Word, Microsoft Excel a Microsoft PowerPoint a pokud v nich chcete pouze prohlížet dokumenty vytvořené jinde, jsou k dispozici zdarma. Jestliže chcete dokumenty vytvářet, budete potřebovat předplatné Office 365. Uvedené aplikace získaly řadu kladných hodnocení od recenzentů i uživatelů, a to díky známému rozhraní i snadnému použití na tabletu s dotykovým displejem.

Databázový systém FileMaker Go

Potřebujete-li pro svá data na cestách databázový systém, zvažte nástroj FileMaker Go. Aplikace poskytuje řadu užitečných funkcí usnadňující práci s daty – včetně efektního hledání, schopnosti vytvářet z dat grafy, synchronizace dat s centrálním serverem nebo ukládání digitálně podepsaných dokumentů.

Účtujte své náklady s OfficeTime

Pro ty, kdo potřebují vykazovat počet hodin strávených nad nějakou zakázkou či úkolem i další související náklady je tu aplikace OfficeTime. Nabízí přehledné rozhraní a nechybí snad žádná z podstatných funkcí, které by uživatelům usnadnily v uvedeném ohledu život. K dispozici je i synchronizace s údaji na PC nebo Macu.

Druhý monitor: Air Display

Občas se hodí mít ke svému Macu nebo k PC další monitor – a jako ten může sloužit i váš iPad. Stačí použít software Air Display, který iPad promění ve druhý displej vašeho počítače.

Bezpečnost s Umbrella

Umbrella je bezpečnostní software, který slibuje ochránit mobilní pracovníky se zařízeními využívajícími operační systém iOS, a to při komunikaci přes Wi-Fi i mobilní sítě. Správcům IT pak nabízí schopnost aplikovat bezpečnostní pravidla nebo nasadit anti-malware na přístroje dalších uživatelů.

Všechny uvedené aplikace lze koupit nebo získat zdarma v App Store Apple.

 


(7. 7. 2014 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Nejlepší programy: Pro prosperitu vaší firmy

Je třeba dnes ještě někoho přesvědčovat, že pro efektivní řízení firmy – i pro řadu jiných činností v jakékoli organizaci...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1260)