O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2025
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Studenti a práce v zahraničí? Jistě, bez problémů...

Více než 8 z deseti - konkrétně 84 procent - studentů by se za ideální prací klidně odstěhovalo do zahraničí. Plyne to z dubnového průzkumu mezi studenty vysokých škol z 23 zemí včetně České republiky, kteří se zúčastnili mezinárodního finále soutěže KPMG International Case Competition. Nutno tedy dodat, že nejde o zcela reprezentativní skupinu běžných studentů. Přesto jsou výsledky dotazování zajímavé.

Z průzkumu vyplynulo, že 91 procent tázaných předpokládá, že bude v průběhu své kariéry pracovat minimálně ve třech až čtyřech různých státech světa. „Celých 84 procent studentů, kteří se účastnili finále soutěže KPMG International Case Competition, považuje za důležité, aby byla jejich budoucí práce hnacím motorem, který povede k pozitivním a udržitelným změnám ve společnosti,“ konstatuje Pavel Závitkovský, Partner odpovědný za nábor studentů, KPMG Česká republika.

Dvě třetiny studentů (61 procent) mají jasnou představu o tom, v jakém oboru chtějí po ukončení studia pracovat. Mezi studenty ekonomie jsou nejoblíbenější finance (37 procent) a odborné služby (27 procent). Přestože si technologie jako svůj vysněný obor vybralo pouze 16 procent studentů, 61 procent respondentů se domnívá, že právě toto odvětví bude v příštích dvaceti letech nejúspěšnější.

Změna zaměstnání? Změna je život...

Pouze 21 procent studentů si myslí, že bude spíše nebo velmi pravděpodobně pracovat pro jedinou společnost během celé své kariéry. Naopak 35 procent považuje tuto možnost za zcela nepravděpodobnou. Téměř všichni studenti (92 procent) uvedli, že by budování jejich úspěšné kariéry prospělo, pokud by nastoupili k zaměstnavateli s mezinárodní působností.

Dodejme, že z výsledků průzkumu Dojíždění za prací, který realizovala KPMG Česká republika v roce 2013, vyplývá, že za pracovní nabídkou by se do zahraničí odstěhovalo jen 48 procent Čechů s vysokoškolským diplomem. Ochota Čechů stěhovat se za prací navíc klesá s věkem.

Průzkum společnosti KPMG byl proveden během finále soutěže KPMG International Case Competition v brazilském São Paulu v dubnu 2014. Průzkumu se zúčastnilo 90 talentovaných studentů ekonomie z předních univerzit z 23 různých států, včetně studentů z České republiky.


(12. 5. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1077)