O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Střední a východní Evropa zainvestuje do robotů

Až na 4,2 miliardy amerických dolarů z loňských 2,5 miliardy mají do roku 2020 vzrůst roční investice do robotiky ve střední a východní Evropě. Investovat budou především výrobní podniky, firmy zajišťující těžbu surovin a poskytovatelé zdravotní péče.

Podle Martina Kubáně z IDC trh poroste díky rychlému rozvoji technologií, který rozšiřuje reálné možnosti nasazení robotů, a rostoucímu tlaku na automatizaci výroby kvůli zvyšujícím se nákladům na pracovní sílu. Jestliže výše zmiňujeme jednotlivá odvětví ekonomiky, přidejme i čísla - výrobní podniky se na investicích do robotiky mají podílet 64,2 %, firmy zajišťující těžbu surovin 16,6 % a poskytovatelé zdravotní péče 6,6 %.

Výdaje na robotiku zahrnují jak investice do samotných robotických zařízení (loni 1,2 miliardy dolarů, včetně dronů), tak i výdaje na příslušné doplňkové systémy, software, školení, údržbu a další služby. Mimochodem - pokud jde o drony, analytici IDC odhadují, že jestliže se loni náklady na ně podílely na celkových nákladech na robotiku 1 %, v roce 2020 to už budou téměř 3 %.

Analytici IDC také upozorňují, že očekávaný růst výdajů na robotická řešení již nyní přitahuje do střední a východní Evropy další dodavatele. Dostupnější produkty a odpovídající služby tak podpoří další růst tohoto trhu.

 

Petr Mandík, editor OnBusiness.cz


(6. 2. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3021)