O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Stavíte? Pozor na krádeže na hrubých stavbách!

Krádeže stavebního materiálu a technického vybavení z hrubých staveb domů jsou podle materiálu společnosti Next na vzestupu. Škody dle nich běžně dosahují desítek tisíc korun. Krádežím na stavbách lze přitom jednoduše předcházet pomocí elektronického zabezpečení. Zařízení si přitom nemusíte kupovat. Dobrou službu vám udělá i jeho nenákladný pronájem, ať už jste majitelé rozestaveného domu, živnostníci nebo stavební společnost.

Rozestavěné domy i staveniště jsou dle zprávy Nextu pro zloděje hotovým revírem hojnosti. „Přijedou dodávkou před pozemek, vystřihnou díru v plotě, pak vypáčí okno nebo provizorní dveře a seberou, co jim přijde pod ruku. Nejčastěji lidem mizí ze staveb palety s cihlami, trubky k lešení, kolečka, míchačky, motorové pily, řezačky na dlažbu, cirkulárky nebo kompresory - zkrátka jakákoli přenosná technika, která se dá snadno zpeněžit třeba v zastavárnách. Následky jsou pak zřejmé: časová prodleva v dokončení prací, vynucené finanční náklady i komplikace v jednání s leasingovými společnostmi, přes které si lidé pořídili výbavu,“ upozorňuje Ivan Pavlíček z firmy Next, odborník na zabezpečení nemovitostí.

Pokud chcete omezit riziko krádeže na vaší stavbě, můžete si pronajmout elektronický zabezpečovací systém. „V případě útoku na váš majetek získáte okamžitě informace formou SMS zpráv přímo na váš mobil. Systém dále vyrozumí bezpečnostní agenturu, případně policii. Instalace a zprovoznění zařízení je otázkou pěti pracovních dnů, náklady na měsíční provoz jsou stovkové. Podmínkou montáže systému je uzavřená hrubá stavba, tedy okna, dveře, střecha, a přívod napájení 230 V,“ informuje Ivan Pavlíček z firmy Next.

O bezpečnost stavby se vyplatí pečovat jak v případě soukromých, tak podnikatelských staveb. Rizika krádeže stavebního materiálu a dalšího vybavení staveb jsou totiž aktuálně v ČR nemalá.


(4. 8. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1318)