O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2023
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Státní podpora účasti na zahraničních veletrzích: Ano, jde to

Agentura CzechTrade v letech 2013 a 2014 podpořila účast 1 503 malých a středních podniků na celkem 90 zahraničních veletrzích. Vzhledem ke skutečnosti, že operační program OPPI končil a OPPIK zatím nebyl zahájen, bylo cílem agentury překlenout dané období, což se podařilo prodloužením projektu Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí 2013–2014 (SVV). Díky prodloužení projektu se seznam podporovaných zahraničních akcí rozrostl o dalších 30 veletrhů, včetně jednoho z nejvýznamnějších veletrhů z pohledu českých výrobců, Spielwarenmesse v německém Norimberku, který je zaměřen na oblast hraček.

„CzechTrade v roce 2015 podpoří přinejmenším 420 subjektů na 30 akcích po celém světě. Sami jsme prodloužení projektu iniciovali a jsme rádi, že se české firmy budou moci i nadále prezentovat v zahraničí. Exportéři tak budou moci představit své produkty například v Japonsku, ve Spojených arabských emirátech, v Ekvádoru, Brazílii či Ázerbájdžánu, kde jsme nedávno otevřeli zahraniční kancelář,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Zatím největší akcí, která podporu projektu SVV 2013–2014 získala, byl stavební veletrh Coneco v Bratislavě. Zúčastnil se ho rekordní počet českých vystavovatelů, kteří se zde představili v celkem 88 expozicích.

„O úspěšnosti projektu SVV svědčí i fakt, že společné české expozice obdržely v letech 2013 a 2014 celkem 13 prestižních ocenění, a to např. na japonském veletrhu Nanotech v Tokiu, na veletrhu těžební techniky IME v indické Kalkatě či na veletrhu Ecology of Big City v ruském Petrohradě,“ říká Petr Kraselovský, ředitel odboru Fondy EU a komerční akce.

V rámci prodloužení projektu SVV pro rok 2015 bylo nutné podle podmínek projektu vypsat nové výběrové řízení a vybrat dodavatele na služby realizace expozice. Výběrové řízení proběhlo v loňském prosinci a následně bylo třeba umožnit uchazečům, aby se ve lhůtě stanovené zákonem mohli vyjádřit k vybrání či nevybrání dotyčného subjektu, případně se proti němu odvolat.

Podporované veletrhy

Agentura CzechTrade dle schváleného projektu aktivně provádí akvizice na jednotlivé veletrhy a eviduje firmy, které mají zájem o účast, aby byl zajištěn plynulý průběh i v roce 2015.

Seznam podporovaných veletrhů SVV pro rok 2015 bude doplněn podle došlých návrhů asociací tak, aby se vhodným časovým, oborovým i teritoriálním zaměřením kompenzovalo zrušení dvou veletrhů ze začátku roku 2015.

Subjekty, které splnily podmínky projektu, získaly v obou předchozích letech podporu až do výše 100 % způsobilých výdajů, maximálně však 120 000 Kč. Projekt se navíc nezaměřoval pouze na veletrhy v tradičních vývozních teritoriích, jako je například Německo či Rusko, ale také na exotičtější destinace s exportním potenciálem, ke kterým patří například Kazachstán, Jihoafrická republika, Brazílie, Spojené arabské emiráty nebo Indie. Stejná podpora je českým firmám k dispozici také v období od ledna do června letošního roku.


(19. 2. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2023 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1690)