O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Statistická ročenka zdarma ke stažení v PDF

Na 832 stránkách aktuální statistické ročenky ČR najdete podrobný statistický pohled na ekonomický, demografický a sociální vývoj naší země. Zjistíte tu třeba, že v roce 2012 dostávalo 65 % zaměstnanců nižší mzdu, než je průměrná hrubá měsíční mzda všech zaměstnanců, podíl nezaměstnaných osob činil 9,36 % a míra inflace dosáhla 3,3 %. A samozřejmě mnoho dalších zajímavých a užitečných údajů týkajících se jak ekonomiky, tak třeba životního prostředí v ČR. Stáhnout si ji můžete zdarma.

Aktuální Statistická ročenka České republiky je rozdělena do 31 kapitol, tvořených 218 stranami metodických úvodů, 544 tabulkami a 25 stranami grafických listů s kartogramy a grafy. 

Jen namátkově - co v ročence také najdete: V kapitole Životní prostředí třeba údaje o bilanci půdy, chráněných územích, národních parcích nebo o emisích znečišťujících látek, v kapitole Obyvatelstvo pak třeba statistiky pohybu obyvatel, složení podle pohlaví a věku, věk prvního sňatku, rozvodovost nebo počet cizinců v ČR. Nechybí pochopitelně čísla o zaměstnancích a uchazečích o zaměstnání nebo informace o mzdách a nákladech práce v národním hospodářství, zahraničním obchodě, průmyslu a dalších oblastech ekonomiky.

Novinky ve statistické ročence ČR

Nově do ročenky byly zařazeny třeba ukazatele obratu a krytí dovozu vývozem, výsledky statistického zjišťování o produkčním potenciálu ovocných sadů, výsledky šetření o formálním i neformálním vzdělávání dospělých nebo podrobnější intervaly měsíční výše důchodu u příjemců dávek důchodového pojištění.

Na zpracování ročenky se podílela čtyřiadvacetičlenná redakční rada a více než stovka odborníků nejen z ČSÚ, ale i z dalších institucí, např. z České národní banky a jednotlivých ministerstev.

Celou ročenku v PDF i jednotlivé kapitoly a data z ročenky mj. ve formátu Excelu a Wordu si můžete zdarma stáhnout z této stránky ČSÚ.


(21. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(269)