O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Sportovní platební karty: Jak se odlišit od konkurence

Fanoušci pardubického hokejového klubu HC Dynamo Pardubice a všichni Východočeši mohou již více než půl roku využívat speciální platební kartu Dynamo. Karta podle vydavatele vzbudila velký ohlas a na pobočkách ČSOB a Ery si ji pořídilo již více než dva tisíce zájemců. Karta Dynamo je oblíbená – její držitelé s ní udělají o třetinu nákupů více než klienti se standardní bankovní kartou.

Karta podle vydavatele není populární pouze mezi muži, jejími držiteli jsou ze 40 % ženy. Věkové složení držitelů je v rozmezí 15 až 82 let. Díky velkému zájmu se od června karta Dynamo nabízí také na vybraných poštách v Pardubicích a Chrudimi a od září přibydou další novinky.

Průzkum společnosti STEM/MARK ukázal, že kartu Dynamo by doporučilo 98 % jejich držitelů, dvě třetiny držitelů motivovalo k pořízení karty právě spojení se svým oblíbeným hokejovým klubem. Každou čtvrtou kartu si její držitelé pořídili na základě doporučení přátel nebo známých. „Držitel karty Dynamo provádí měsíčně o 30 % více transakcí a také utratí v průměru o jeden tisíc korun více. Navíc počet aktivních klientů zasílající na účet více jak 5 000 Kč měsíčně přesahuje 80 %,“ říká Miloš Minčič, Change Manager útvaru Produkty a integrace ČSOB.

Pro novu hokejovou sezónu si hokejový klub ve spolupráci s ČSOB připravil další překvapení. Nejenže slevový program rozšířil o jedenáct nových partnerů, ale majitelé permanentních vstupenek budou moci kartu Dynamo používat také pro vstup na hokejová utkání. Stačí, aby si svou papírovou permanentku spárovali s kartou Dynamo na pokladně Tipsport arény. Pro tyto návštěvníky bude od září připraven speciální „Dynamo vstup“ s červeným kobercem a hosteskami, které návštěvníkům nabídnou drobné dárky.

V polovině září navíc vypukne soutěž o hokejové kartičky ze speciální sběratelské edice, do které hokejový klub zařadil své legendy a nejlepší hráče, které se mohou zúčastnit všichni držitelé karty Dynamo. Kartičky získá každý, kdo s kartou Dynamo platí. Originální sběratelské album na 24 unikátních kartiček s bonusovou kartičkou legendy Vladimíra Martince získá zdarma každý držitel karty Dynamo na pokladně Tipsport arény.

Členská a slevová karta

Karta Dynamo funguje jako členská a slevová karta a zároveň jako standardní bezkontaktní platební karta MasterCard. Slevu lze uplatnit předložením karty u vybraných partnerů ve východních Čechách a také při nákupu vstupenek a občerstvení během utkání. „Snažíme se nestále přicházet s novými inovacemi tak, aby to držitelům karty Dynamo přinášelo maximální komfort. Hokejový klub ve spolupráci s námi a společností MasterCard připravují mobilní aplikaci, která umožní objednávat nejen občerstvení, ale také vybrané zboží z fan shopu,“ přibližuje Miloš Minčič.

ČSOB Pojišťovna podporuje pardubický hokej již více než 15 let a Dynamo karta se tak stala dalším krokem vzájemné spolupráce. „Jsme si vědomi, že Dynamo je symbol, který zná a má k němu pozitivní emocionální vztah velká část obyvatel tohoto regionu,“ říká Petr Kleiner, marketingový ředitel ČSOB Pojišťovny.

Úspěch Karty Dynamo vzbudil zájem o podobný typ karty v dalších regionech. „ČSOB v současné době chystá spuštění regionálních karet s významnými sportovními partnery v Severočeském kraji, Královehradeckém kraji a v Praze,“ uvádějí Pavel Sláma a Radovan Lasák, Development manažeři, kteří jsou v ČSOB zodpovědní za koncept regionálních karet.

Na trhu platebních karet přituhuje a schopnost odlišit se a nabídnout něco opravdu zajímavého bude nepochybně do budoucna klíčová.


(18. 9. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2046)