O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Smart klíč pro internetové bankovnictví: Rychle a pohodlně

Jak zjednodušit práci s internetovým bankovnictvím? Třeba mobilní aplikaci ČSOB Smart klíč, kterou banka zavedla na podzim minulého roku, si podle jejích zástupců oblíbilo již více než 20 000 klientů. Jak to funguje? A co vše se zjednoduší?

ČSOB Smart klíč klientům výrazně ulehčuje přihlašování a schvalování transakcí či změny nastavení v rámci i nternetového bankovnictví. Aplikace funguje nejen online, ale i bez připojení k internetu. „Více než 20 000 klientů již aktivně využívá k potvrzování svých transakcí novou mobilní aplikaci ČSOB Smart klíč. Převážná část (43 %) je ve věku 30 až 40 let. Desítky klientů využívající tuto aplikaci jsou starší 70 let,“ říká Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB.

Jak to funguje? V ČSOB InternetBankingu 24 (záložka Nastavení) klient aktivuje aplikaci ČSOB Smart klíč. Také si jednoduše zvolí vlastní PIN, kterým bude potvrzovat všechny transakce v aplikaci. PIN může mít složený z čísel nebo obrázkový, přičemž většina klientů využívá PIN číselný, tak jak je zvyklá standardně. Přitom s obrázkovým PINem si klient může složit vlastní příběh a heslo je tak lépe zapamatovatelné.

„Když klient zadá platbu ve svém i nternetovém bankovnictví, objeví se tato operace automaticky v mobilní aplikaci ČSOB Smart klíč. Samotnou platbu jednoduše autorizuje zadáním PINu v aplikaci a ve svém i nternetovém bankovnictví okamžitě uvidí potvrzení o přijetí transakce,“ říká Jan Vimr, výkonný manažer útvaru Řízení digitálních kanálů ČSOB.

ČSOB Smart klíč mohou využívat klienti s chytrými telefony či tablety s operačními systémy i OS, Android nebo Windows pro telefony, k dispozici je ke stažení zdarma v oficiálních obchodech App Store, Google Play nebo Windows Store pro telefony.


(7. 7. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2583)