O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy
Slovník ekonomických pojmů

Cash flow

Pojem cash flow typicky označuje finanční toky ve firmě/společnosti, a to jak příjmy, tak výdaje. Cash flow vztažené k určitému období rovněž označuje rozdíl mezi příjmy a výdaji finančních prostředků.

Cash flow je pro podniky důležitou veličinou, ze které lze vyčíst informace o jejich schopnosti generovat peníze. Často se hovoří o tom, že si podniky musejí hlídat cash flow, tedy tok peněz, a to především v souvislosti s rizikem vzniku nepříjemných situací, kdy se podniku nedostává financí i přesto, že je účetně v zisku. Taková situace může nastat například tehdy, kdy podnik musí rychle platit dodavatelům, ale peníze od odběratelů dostane až se zpožděním.

Existuje řada metod, jak si cash flow vylepšit. Lze využít například externího provozního financování, ale přistoupit lze i například k okamžitým slevám produktů za podmínky, že jejich prodej rychle přinese do společnosti potřebné peníze.

©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5096)