O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Šest cloudových řešení, kterými si v příštím roce ve firmě usnadníte život

Přesun správy firemních dat do cloudu je trendem dneška. Tímto systémem, využívaným především u velkých, nadnárodních firem, mohou stejně dobře zvýšit svoji efektivitu i menší podniky. Majitelé tímto krokem vylepší jak ekonomiku firmy, tak i její pracovní procesy. V optimálním případě si zajistí i konkurenční výhodu oproti těm, kteří cloudový systém nevyužívají.

Cloudové řešení v současnosti umožňují správu v podstatě všech firemních činností. A mobilní zařízení se ve spolupráci s cloudem mnohdy stává prostředkem pro řešení i náročnějších úkonů. Pokud chtějí menší podniky vést svůj byznys tím správným směrem, mohou vylepšit správu firemních dat pomocí těchto cloudových nástrojů:

Projektový management

Nezáleží na velikosti týmu. Přesunutí projektu a řízení úkolů do cloudu je zásadní. Centralizace veškerých aktiv, dokumentace, kontrolních seznamů či komunikace společnosti do jednoho nástroje, jako je například Asana, může okamžitě usnadnit pracovní postupy a tím zvýšit efektivitu.

Řízení financí

Správa faktur, plateb a sledování peněžních toků je zásadní pro všechny vlastníky firem.  QuickBooks je příkladem řešení, které takové úkoly řešení on-line. V tuzemsku zatím tak rozsáhlý on-line balík chybí, pro práci s fakturami je ale třeba známý Fakturoid.

Řízení vztahů se zákazníky (CRM)

CRM je jádrem mnoha malých podniků. Systémy jako Zoho pomáhají spravovat kontakty, potenciální zákazníky, zákazníky, partnery a tok prodeje v reálném čase odkudkoliv. Díky cloudovému systému může každý ve firmě okamžitě vidět, v jaké fázi komunikace s klientem firma v danou chvíli je.

Marketingová automatizace

Existuje řada možností marketingové automatizace založené na cloudovém řešení. Například Hubspot spravuje všechny formy marketingu v jednom. Pro méně nákladná řešení se specifickými marketingovými úkoly lze zvolit jednotlivé aplikace pro zpracování například e-mailové komunikace, sociálních médií a sledování marketingových kampaní.

Systém správy obsahu

V případě firem, které provozují elektronický obchod, je nutný systém pro správu obsahu. Velmi známý je WordPress, který můžete využívat jak na vlastním serveru, tak na hostingu nebo v cloudu.

Zařízení podporující cloud

Důležité je mnohdy i využití kancelářského vybavení podporujícího cloudu. Mnozí výrobci tiskáren například nabízejí propojení s cloudy a Google poskytuje službu Google Cloud Print. Lze říci, že nějakou formu propojení s cloudem dnes nabízejí všichni významní výrobci tiskáren a zpravidla podporují mj. právě Google Cloud Print.

Jmenujme třeba společnost Konica Minolta, HP, Epson nebo Brother. Společnost Xerox pak nabízí platformu ConnectKey; tento asistent nabízí základní sadu přednastavených aplikací, které si mohou uživatelé tiskových strojů volně stáhnout do svých přístrojů a usnadnit si tak každodenní práci. Příkladem je aplikace OptimiDoc Cloud, která umožní snadno skenovat přímo do editovatelných souborů.

V čem je výhodný software založený na cloudu?

Nabízí mnohdy lepší pracovní výsledky bez investování mnoha peněz do hardwaru a různých typů systémů. Výhodou bývá i úspora financí. Přesun správy firemních dat do bezpapírové formy pak ušetří nejen výdaje na tisk, ale i čas zaměstnanců. Ti digitalizací a automatizací jejich každodenní práce mohou čas vložit do dalších činností.

Cloudový software bývá také jednodušší. Většina cloudového softwaru je připravena k použití ihned bez školení zaměstnanců. Není tak třeba tolik IT podpory. Výhodou bývá i lepší spolupráce s kolegy a s tím související produktivita. Všechna data, vzájemné komunikace a další materiály jsou umístěny v jednom centrálním úložišti.

Cloud může nabízet i přístup do systémů vaší společnosti z libovolného zařízení a místa. A pak je tu zlepšená bezpečnost dat: Společnost RapidScale uvádí, že 94 % podniků přesunem do cloudu vylepšilo svoji bezpečnost.


(14. 12. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3667)