O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Růst výstavby bytů v Praze pokračuje

Nejnovější čísla Českého statistického úřadu ohledně nové bytové výstavby jasně potvrzují trendy: Výstavba i prodeje nových bytů v Praze letos rostou mimořádným tempem a podle všeho se přiblíží předkrizovým rekordům. Upozorňuje na to společnost Central Group.

Podle aktuálních dat ČSÚ zveřejněných v rámci statistik celého oboru stavebnictví přitom v celé ČR bylo za tři čtvrtletí letošního roku 2015 zahájeno 5121 bytů v bytových domech, z toho 3033 v Praze. Praha se tak na zahajovaných bytech v bytových domech v celé republice podílí z téměř 60 procent. To je sice méně, než v polovině roku, kdy podíl nové výstavby bytů v bytových domech v Praze dosáhl neuvěřitelných 74 procent, ale stále to znamená, že Praha zajišťuje tři pětiny celkové bytové výstavby v zemi.

CENTRAL GROUP má aktuálně (podzim 2015) v Praze rozestavěno celkem 1583 bytů v sedmi projektech. V průběhu letošního roku pak měl dokonce rozestavěno téměř 2000 bytů. Zároveň za tři čtvrtletí letošního roku CENTRAL GROUP prodal koncovým uživatelům téměř 750 bytů a očekává, že by do konce roku mohl prodat kolem tisícovky bytů. Jde přitom o skutečně realizované prodeje již dokončených nebo rozestavěných bytů, nikoli o prodeje virtuálních bytů na rezervační smlouvy.

Metropole Zličín se dočká pokračování

CENTRAL GROUP oznámila také nový pozemek ve svém portfoliu. Nachází se v blízkosti stanice metra Zličín podél ulice Sazovická a navazuje tak na úspěšnou lokalitu Metropole. Firma zde v minulých letech vybudovala postupně téměř 1730 bytů. Jde tedy o největší a jeden z nejprodávanějších rezidenčních projektů v celé Praze. Metropole svůj úspěch podle CG založila na moderní architektuře a poloze blízko stanice metra a velkého obchodně-zábavního centra.

„Právě obrovský zájem o byty v projektu Metropole nás vedl ke snaze najít další možnosti pro rozvoj této atraktivní lokality,“ řekl šéf společnosti CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. „CENTRAL GROUP v lokalitě Metropole vybudoval nejen architektonicky zdařilé bytové domy, ale v podstatě postavil novou čtvrť s vlastním náměstím s komerčními prostory v parteru, veřejnou zelení a se šesti dětskými hřišti,“ dodal.

Díky tomu, že se firmě podařilo dokoupit již schválený projekt s vydaným stavebním povolením od soukromého investora, je možné stavbu zahájit v podstatě okamžitě. Byty na Zličíně tak půjdou do prodeje již na jaře příštího roku.

Celkem plánuje CENTRAL GROUP na Zličíně postavit dalších pět bytových domů se zhruba 130 byty. Noví majitelé budou moci těžit především z blízkosti stanice metra Zličín, která je v docházkové vzdálenosti. Oblast nabízí veškerou občanskou vybavenost. Nedaleko je nejen velké nákupní a zábavní centrum stejného jména, ale také škola a mateřská škola, hřiště či sportovní hala. Pozemky směrem k ulici Na Radosti jsou navíc určeny ke komerční zástavbě, a proto se dá očekávat ještě další rozšíření služeb a obchodů v oblasti. K relaxaci může sloužit také blízký park Na Prameništi.

Rozvoj Zličína na brownfieldu po továrně Praga

Aktivita společnosti CENTRAL GROUP u metra Zličín ale ani pokračováním lokality Metropole neskončí. Firma totiž vlastní brownfield po bývalé továrně Praga, který se nachází přímo v ulici K Metru a je od vstupu do podzemní dráhy vzdálen jen 200 metrů. Na brownfieldu bývalé továrny Praga na Zličíně by společnost chtěla vybudovat komplexní městský blok s převažující bytovou funkcí, komerčními prostory v přízemí, dostatkem zeleně a dalšími prvky občanské vybavenosti.

Zajímavé informace o developerských projektech najdete také v diskusích na Bizio.cz zde.


(25. 11. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2183)