O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Rozpočet EU na rok 2018 je zaměřen na růst, pracovní místa a bezpečnost

Parlament Evropské unie přijal usnesení ohledně rozpočtu na rok 2018 a vytyčil zásady, které je třeba sledovat během rozpočtových jednání s Radou. Usnesení bylo přijato 445 hlasy, proti 144 a 80 se zdrželo hlasování. Za účelem dosažení udržitelného růstu a vytváření pracovních míst v EU je podle Parlamentu klíčové posílit investice do výzkumu, inovací, infrastruktury, vzdělávání a malých a středních podniků.

Parlament v textu usnesení vítá navrhované navýšení rozpočtu programu Horizont 2020 na výzkum, Connecting Europe Facility na infrastrukturu propojující Evropu a Erasmus+ na vzdělávání. Současně ale vyjadřuje politování nad tím, že důležitost a naléhavost krize migrace a uprchlíků vyžaduje další finance, které by se hodily jinde.

Siegfried Mureşan, zpravodaj pro rozpočet EU 2018, mimo jiné uvedl: "Pokud jde o růst a zaměstnanost, chceme využít omezené zdroje v rozpočtu EU k posílení naší ekonomiky a zvýšení její konkurenceschopnosti, a proto chceme posílit inovace, infrastrukturu, malé a střední podniky a program Erasmus, protože to také podporuje mobilitu pracovníků v Evropě - podporuje to mladé lidi. "

"Druhá priorita - bezpečnost, bezpečnost občanů - je důležitá, protože bez bezpečnosti nemůže růst ani práce. Pokud se lidé v Evropě nebudou cítit v bezpečí, neexistuje žádná pracovní mobilita, žádné investice. Abychom dosáhli tohoto cíle, chtěli jsme posílit agentury Unie, které mají odpovědnost za spravedlnost a vnitřní věci," dodal Mureşan.

Evropský parlament podle Mureşana rozhodně nepřijme automatické škrty ve všech rozpočtových položkách - a všech okruzích rozpočtu - jak to Rada v posledních letech podle něj dělá.

A jak by měla vypadat ekonomika blízké budoucnosti, jaké jsou hrozby a jaké možnosti? I o tom čtěte zde v magazínu VizeX.


(7. 7. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3336)