O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Řidič a Uber: Nyní bude ježdění ještě výhodnější

Díky změnám, se kterými Uber právě v ČR přichází, se podle jeho zástupců zrychlí provoz služby a zlepší se využití dopravních kapacit. Změny také umožní řidičům lépe si organizovat čas nebo si stanovit směr preferovaných jízd. Svézt se na trase tak má být mnohem dostupnější a rychlejší. Uber také otvírá v pražském Karlíně nové kontaktní centrum pro řidiče. Od nových prostor si slibuje zrychlení náboru nových řidičů a zkvalitnění péče o ně. Pojďme se podívat na detaily.

„Balík změn jsme připravovali ve spolupráci s řidiči. Víme, co od nás potřebují, a tohle je první krok k tomu, abychom jejich zkušenost v aplikaci byla ještě lepší. Startující změny zároveň udrží Prahu v pohybu a služba bude díky nim ještě bezpečněji, flexibilněji a efektivněji. Právě schopnost využít lépe a účelněji čas, který řidiči tráví ve svých autech, dokáže podle našeho názoru vyřešit mnoho dopravních výzev, kterým Praha aktuálně čelí. Řidiči tak budou moci být v těch místech a v těch časech, kdy se lidé skutečně potřebují svézt,“ vysvětluje Tomáš Peťovský, generální ředitel Uberu Česko a Slovensko.

Jízdy pod kontrolou

Za strategickou změnu lze označit například možnost řidičů stanovit si směr trasy, tj. zadat do aplikace místo a čas, kam a v kolik hodin se musí dopravit oni sami. Díky této novince budou řidiči dostávat nabídky jízd pouze v tom směru, který odpovídá jejich zadaným prioritám. Může se jednat například o to, kdy potřebují vyzvednout děti ze školy, navštívit lékaře nebo jet domů.

Další důležitou novinkou pro řidiče je, že aplikace je automaticky upozorní, pokud by jejich další jízda měla být delší než 45 minut. V denním plánu by to pro ně totiž mohlo znamenat, že se jim cestou přes celé město nebo kvůli složité dopravní situaci zkomplikují i další osobní nebo pracovní povinnosti. Na základě spolehlivého časového odhadu budou automobily i časová kapacita řidičů využívány účelněji.

Jednodušší komunikace

Jedním ze zásadních vylepšení aplikace, které ocení celá komunita uživatelů Uber, je usnadnění komunikace díky chatu přímo v aplikaci. Domluvit se na přesném místě vyzvednutí nebo sdělit řidiči, že na místě jsou nenadálé dopravní komplikace a výhodnější by bylo potkat se o ulici vedle, nebylo nikdy tak snadné. Aplikace řidiči celou zprávu přečte nahlas. Ten se tak plně a plynule může věnovat jízdě a nemusí vzít telefon do ruky, aby si zprávu přečetl. Písemná komunikace je navíc pro řidiče v některých případech mnohem snazší, pokud se například jedná o komunikaci v cizím jazyce.

V rámci novinek, které posilují bezpečnost všech uživatelů, se pro řidiče nově otvírá možnost sdílet své jízdy v reálném čase se svými blízkými. Rodina, kamarádi nebo příbuzní tak spolehlivě uvidí stav jednotlivých jízd nebo přesnou polohu auta v průběhu dne. Rodina si tak díky tomuto bezpečnostnímu prvku může naplánovat jednoduše místo setkání. Sdílení je navíc možné kdykoli zahájit či zastavit.

Bezpečné hodnocení

Jedním z klíčových charakteristik služby Uber je vzájemné hodnocení řidičů a cestujících. Proto se Uber rozhodl tento parametr kvality služeb ještě posílit a hodnocení ještě víc „objektivizovat“. Řidiči totiž například nemohou ovlivnit problémy „třetích stran“ resp. technické nebo jiné problémy s aplikací. Tento aspekt tak Uber z celkového hodnocení řidičů odstraní a díky tomu má hodnocení ještě přesněji odrážet služby poskytované řidiči.

Bezplatné storno jízdy

Aby byl čas řidičů využitý maximálně, nově se upravují i podmínky pro bezplatné storno jízdy. Cestující si jakoukoliv objednanou jízdu může rozmyslet a do dvou minut po potvrzení jízdy ji může zrušit a nezaplatí přitom žádný poplatek. Podle statistik Uber ví, že většina zrušených jízd (přes 60 %) je už teď zrušena do dvou minut – pro cestující to tedy velká změna nebude, řidičům však ušetří spoustu času a prázdných kilometrů. Pokud se ale řidič zpozdí o pět a více minut oproti původnímu odhadovanému času příjezdu, může zájemce o svezení zrušit jízdu zcela bez poplatku.

Nově také budou řidiči po příjezdu na místo vyzvednutí cestujícího bez jakýchkoliv dalších poplatků čekat 2 minuty. Většina jízd (téměř 60 %) je podle statistik společnosti už nyní zahájeno do dvou minut po příjezdu k cestujícímu. 35 % jízd je zahájeno v době od 2 do 5 minut a pouze 15 % od 5 minut dál. Nicméně, pokud budou i zbylí cestující zahajovat jízdu včas, služba se podle zástupců Uberu ještě zrychlí a zefektivní.


(21. 11. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Řízení auta
Mně bohatě stačí, když se naučím dobře řídit auto. Žádné vychytávky nepotřebuju. Tím, že si dělám řidičák až po 30. to bude si myslím těžší. Kdy ale jindy než teď, když jsem dostala nabídku na dobrou ...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3587)