O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Proč nebývají zaměstnanci firem skutečně mobilní? Kvůli zastaralému vybavení!

Aktuálně nejčastějším pracovním nástrojem Čechů jsou stolní počítače, které v práci používají čtyři pětiny (82 %) zaměstnanců malých a středních podniků (MSP) v ČR. To je jedno z nejvyšších čísel mezi evropskými zeměmi. Naopak u využívání mobilních zařízení jako tablety či chytré telefony vykazují české MSP nejnižší čísla v Evropě. Plyne to z průzkumu Mobilita ve světě malých a středních firem 2015 provedeného pro společnost Microsoft.


Evropa je v průměru mnohem mobilnější - dvě pětiny respondentů (38%) mohou pracovat i jinde než v kanceláři (na pracovišti). V českých MSP může dnes mimo kancelář pracovat jen čtvrtina pracovníků. Přitom podle celosvětových analýz rostou mobilní MSP dvakrát rychleji než ostatní.

Zaměstnanci českých MSP o využívání mobilních technologií stojí a vidí přínosy v pracovní i osobní rovině: Dvě třetiny (66 %) uvádějí, že vyšší míra využívání mobilních technologií by jim pomohla šetřit čas, zvýšit produktivitu a lépe sladit pracovní a osobní život. Pokud české firmy naskočí včas na vlnu mobility, otevírá se pro ně podle odborníků prostor, jak podpořit růst podnikání a zároveň zvýšit spokojenost a výkon svých zaměstnanců.

Dodejme, že průzkum Mobilita ve světě malých a středních podniků realizovala pro Microsoft Agentura Ipsos Mori. Jedná se již o druhý ročník této studie. Průzkumu se podle zadavatele zúčastnilo 5 555 zaměstnanců malých a středních podniků ze 16 evropských zemí. V rámci České republiky se zapojilo 303 pracovníků českých malých a středních podniků, které zaměstnávají maximálně 250 osob. Průzkum byl proveden v 16 evropských zemích: Proběhl formou interaktivního panelu v průběhu ledna a února 2015.


(10. 6. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1888)