O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Proč je virtuální server výborným řešením pro majitele webových stránek?

Možná taky provozujete webové stránky s internetovým obchodem, publikujete obsah nebo vlastníte firmu. Proč mluvíme o těchto bodech, když spolu zdánlivě příliš nesouvisí? Zdání může klamat. Spojuje je totiž jeden částečně virtuální produkt, který vám právě v rámci těchto činností zajistí obrovské pohodlí. Na mysli teď máme virtuální server. Pod tímto označením, které slovo virtuální staví před ikonicky známý kus hardwaru, se skrývá produkt, který je vynikající právě k bezproblémovému provozu webových stránek či k zajištění chodu důležitého firemního softwaru.


Vezměme to ale popořadě. Virtuální server, na který můžete často narazit také pod pojmem VPS hosting, je cloudová služba, jejímž základem je pronájem serverového prostoru. Uživatel výměnou za pravidelný a velmi rozumný měsíční poplatek získá jasně vyčleněnou porci výkonu daného serveru. To je vše. Fyzickým vlastnictvím serveru se vůbec nemusíte zabývat. Díky tomu vám odpadají starosti s pořizováním rychle stárnoucího hardwaru, vybudováním infrastruktury a hlavně jeho pravidelná údržba.


Server totiž stále vlastní jeho majitel a vám jen pronajímá porci jeho výkonu. Výhodou virtuálního serveru je proto jeho flexibilita. Zřídit si jej můžete rovnou za pár chvil od svého počítače. Pružnost VPS dokazuje také možnost volby operačního systému. Můžete si totiž zcela svobodně vybrat, zda na vašem virtuálním serveru poběží operační systém Windows nebo Linux. Oba jsou ve světě serverů velmi populární a výborně se hodí pro specifické účely.

Nejspíše si teď říkáte, že nabídka na zřízení vlastního virtuálního serveru zní velmi dobře. Kam se za ním ale vydat? V dnešní době možná tak trochu instinktivně čekáme, že podobné služby nám dokáží dodat jen technologičtí giganti jeho Microsoft nebo Google. U VPS tomu tak není. Tuto službu za velmi férových podmínek provozuje česká společnost Faster CZ.


(19. 11. 2021 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6257)