O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Problém: Více než desetina českých zaměstnanců vůbec nezálohuje data

Plných 13 % zaměstnanců českých malých a středních podniků (MSP) nijak nezálohuje data ze svého počítače. V případě ztráty či havárie zařízení tak vystavují riziku nejen sebe, ale i svou firmu, která může přijít o cenná data a informace. Stejné číslo udávají jak zaměstnanci českých firem, tak vychází i v průměru pro celou Evropu. Ukazují to výsledky průzkumu Mobilita ve světě malých a středních firem 2015, který si nechala zpracovat společnost Microsoft.

Z průzkumu je současně zřejmé, že čeští zaměstnanci si již začínají uvědomovat výhody využití cloudových technologií. Již třetina zaměstnanců českých MSP (32 %) totiž zálohuje svá data do cloudu a tudíž jakékoliv obnovení dat by tak pro ně v případě ztráty či zničení zařízení bylo jednoduché. Největší procento zaměstnanců (49 %) pak stále ještě zálohuje data na pevný disk.

„Profesionální cloud uchovává data na více místech, takže jeho uživatelé nepřijdou o data ani třeba v případě povodní. Současně k nim mají přístup prakticky odkudkoliv a pořád,“ říká Ondřej Novodvorský, obchodní ředitel pro malé a střední podniky ve společnosti Microsoft.

Využívání cloudových technologií nahrává mimo jiné také využívání vícero různých zařízení. Lidé totiž čím dál častěji pracují nejen na počítači (82 % českých zaměstnanců) či notebooku (56 %), ale používají také chytré telefony (30 %) či tablety (12 %). „Jakmile lidé používají více různých zařízení současně, cloud jim práci podstatně zjednoduší, protože automaticky synchronizuje soubory. Rozepíšu-li tedy například dokument v počítači, mohu na něm pak později pracovat třeba z chytrého telefonu nebo tabletu,“ dodává Ondřej Novodvorský.

Průzkum Mobilita ve světě malých a středních podniků realizovala pro Microsoft Agentura Ipsos Mori. Jedná se již o druhý ročník této studie. Průzkumu se zúčastnilo 5 555 zaměstnanců malých a středních podniků ze 16 evropských zemí. V rámci České republiky se zapojilo 303 pracovníků českých malých a středních podniků, které zaměstnávají maximálně 250 osob. Průzkum byl proveden v 16 evropských zemích. Proběhl formou interaktivního panelu v průběhu ledna a února 2015.


(13. 10. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2073)