O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Problém: Každá desátá cigareta v EU je nelegální

Podle údajů ze studie KPMG Project Sun za rok 2014 patří Česká republika do kategorie evropských zemí s nejnižším výskytem nelegálních cigaret (3,1 %). Avšak podíl cigaret označovaných jako illicit whites (vyrobených legálně, ale s primárním účelem pašování) na nelegálních cigaretách vzrostl v ČR téměř o čtvrtinu, což je jeden z největších meziročních nárůstů v Evropě. Průměrná cena legálních cigaret v ČR pak vzrostla o 3,7 %.

Ztráty zemí EU kvůli pašovaným cigaretám činí podle KPMG 11,5 mld. Kč. Ztráty ČR činí 1,33 mld. Kč, a to podle stejného zdroje. Největší podíl nelegálních cigaret mají v Lotyšsku (29,3 %), Litvě (28,3 %) a Řecku (20,6 %).

Minimální spotřební daň v ČR patří k těm nejnižším v porovnání s okolními státy – 86, 18 EUR na 1 000 cigaret oproti třeba rakouským 128, 97 EUR či polským 97, 73 EUR.

Společnost KPMG vydala v rámci projektu také inforgrafiku, která shrnuje výše uvedené informace. Nicméně pokud vás zajímají detaily o nelegálních cigaretách v EU, o tom, kolik jich v které zemi je vykouřeno, jaké jsou škody a další detaily o tomto byznysu, zde najdete kompletní zprávu KPMG.


(26. 8. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2012)