O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Přenosné terminály: Platby kartou řemeslníkovi i v prodejním stánku

Přenosný platební terminál, který usnadňuje řemeslníkům a obchodníkům platební styk se zákazníky, nabízí nově ČSOB a Era. Mobilní terminál mPOS je zařízení pro akceptaci platebních karet MasterCard a Visa komunikující s chytrým mobilním telefonem či tabletem prostřednictvím technologie bluetooth. Jak to funfuje a jak jej pořídit?


ČSOB a Era, jež jsou momentálně zřejmě jedinými poskytovateli tohoto řešení u nás. Díky této službě se dokonce dostaly do finále prestižní mezinárodní soutěže Contactless & Mobile Awards v kategorii Eco System.

„Celá služba funguje na velice jednoduchém principu. Obchodník si do chytrého telefonu nebo tabletu stáhne aplikaci, která nabízí prostředí a funkce běžné pokladny, a zároveň zajistí přes datové spojení komunikaci se zúčtovací bankou. Pro uskutečnění platby obchodník jednoduše zadá do aplikace částku za nákup a zákazník ji zaplatí svou platební kartou na mobilním terminálu mPOS, jak je běžně zvyklý. Fungují tu samozřejmě i bezkontaktní karty, včetně plateb mobilními telefony s technologií NFC," popisuje novinku Marek Rehberger, ředitel ČSOB a Ery pro rozvoj obchodu a inovací.

Stále více řemeslníků i obchodníků bude brát karty

„Od listopadového spuštění pilotního provozu využívá terminály mPOS stále více a více obchodníků. Zájem o tuto službu roste vysokým tempem, jen v únoru se objem a počet transakcí ve srovnání s lednem více než zdvojnásobil," doplňuje Roland Katona, manažer Acquiring a e-commerce ČSOB a Ery. „Máme zjištěno, že když nakupující není omezen hotovostí, kterou má zrovna u sebe, a může zaplatit kartou, zvyšuje se průměrná útrata. V současné době je průměrná výše transakce realizovaná přes terminály mPOS zhruba 750 korun," říká Katona.

Služba vznikla ve spolupráci se společností O2 a za partnerské podpory Ingenico, Monet+, MasterCard a Visa. Produkt je určen především malým firmám, drobným podnikatelům a živnostníkům, kteří v současné době platby kartou nepřijímají. Díky přenosnému terminálu tak například lidé zaplatí za provedenou práci přímo řemeslníkovi u sebe doma nebo zelináři na trhu. Obchodník pak může kupujícímu odeslat potvrzení o přijetí platby elektronicky formou SMS nebo e-mailem.

„Platby prostřednictvím mobilního platebního terminálu jsou součástí našich inovací, jejichž cílem je zvyšovat komfort klientů a postupně umožnit akceptaci karet i v odvětvích, kde to dosud nebylo možné nebo obvyklé. Ať už jde o jízdenky, parkovné, zábavu či zdravotnictví," doplňuje Rehberger.

V současné době nabízí ČSOB a Era svým klientům možnost půjčit si mobilní terminál bezplatně, živnostníci tak uhradí jen transakční poplatek ve výši 2,79 % z každé přijaté platby. Pro poskytnutí terminálu mPOS je nutné mít pouze chytrý mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android od verze 4 či iOS od verze 7 a vyšší, datové připojení, podnikatelský účet vedený u ČSOB či Ery a službu aktivně využívat.


(22. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Ještě jsem teda nezažil, že bych řemeslníkovi platil kartou. Ale je pravda, že za chvíli budou asi všechny platby digitální. Co se řemeslníků týče, tak teď naposledy tady u nás byli https://www.bratri...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1009)