O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2023
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Přemístění firmy do zahraničí: Podrobný průvodce

Tu otázku řeší nejedna společnost: Nebylo by výhodnější přemístit firmu do zahraničí? Existuje nepochybně řada velmi dobře opodstatněných důvodů, proč firmu přestěhovat, ale nezbytným aspektem stěhování je také pochopení důsledků tohoto jednání. Jaké výhody a nevýhody přemístění firmy do zahraničí má?


Je nepochybné, že klíčem k úspěšnému přemístění obchodních aktivit je včasné plánování, zcela jasně definované obchodní cíle a velmi pečlivé provedení celé akce. Pomoci v různých fázích tohoto procesu mohou různí poradci a různé publikace. Například příručka Průvodce při přemístění obchodních aktivit, ‘A global guide to business relocation’, od Grand Thorton, poskytuje velmi pragmatické poradenství pro manažery. K dispozici je jako elektronická kniha ke stažení zdarma.

Kniha se věnuje podrobně zásadním aspektům přemístění podnikatelských aktivit do zahraničí - klíčovým faktorům samotného přemístění a také obchodním, nákladovým a daňovým - a to pro všechny populární destinace.

Jak přemístit firmu do zahraničí

V úvodu příručky se dočtete o možných variantách přesunu obchodích aktivit do zahraničí. K těm patří plný přesun (Full migration; lze přesunout jen vedení firmy, nebo celou, lze velmi dobře využít daňových a dalších výhod cílové destinace, ale přesun s sebou nese velmi významné náklady), využití intelektuálního vlastnictví ze zahraničí (používáno k daňové optimalizaci, přičemž klíčové je stanovit vhodně cenu využívaného intelektuálního vlastnictví), offshoring (přesunutí podpůrných aktivit do zahraničí, resp. využívání zahraničních třetích stran) a změna modelu rizik (využití licencování, franchisingu apod.).

Příručka Průvodce při přemístění obchodních aktivit se podrobně věnuje jednotlivým variantám přesunu části nebo kompletních obchodních aktivit do zahraničí - a také možným cílovým destinacím včetně poměrně podrobného rozebrání jejich výhod a nevýhod. Řeč je o řadě států světa především v Evropě, Americe a v Asii, autoři se ale nevyhýbají ani variantě přesunu obchodních aktivit na africký kontinent.

Pokud o přesunu firmy nebo o jiném způsobu jejího rozšiřování do zahraničí - ať už jakoukoli z uvedených forem - uvažujete, příručka Grand Thorton je rozhodně užitečným vodítkem. Zdarma stáhnout si tuto elektronickou knihu můžete zde.


(16. 4. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2023 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1796)