O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé

Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Potrestaná tenistka Šarapovová investuje svoje peníze do vzdělání na Harvardu

Serena už vydělává více než krásná Sibiřanka Serena Williamsová po více než jedenácti letech sesadila z čela žebříčku nejlépe vydělávajících sportovkyň svou velkou rivalku Rusku Marii Šarapovovou. V tomto případě to není překvapením, jelikož ruská tenistka Šarapovová byla obviněna z užívání dopingu a rozhodla se investovat do vzdělání. Během dvou let, kdy nebude moci Maria Šarapovová hrát profesionálně tenis, tato sportovkyně původem ze Sibiře, nyní střídavě žijící v Moskvě a na Floridě, bude studovat na Harvardské univerzitě. O peníze se nemusí bát a žádat o stipendium rozhodně nebude, jelikož některé firmy jí zachovaly přízeň i v době sportovního trestu! Nejbohatší sportovkyní světa je nyní její tenisová kolegyně - čtyřiatřicetiletá Američanka Serena Williamsová, která sice ve finále Roland Garros nestačila na Španělku Muguruzaovou a prohrála třetí grandslamové finále v řadě, čímž stále nedorovnala Němku Stefii Grafovou v počtu získaných titulů na turnajích velké čtyřky, i tak ale nemusí po prohraném utkání o pařížskou trofej příliš truchlit. Nejen vyhranými turnaji se totiž v dnešní době měří úspěšnost sportovců a co se týče výdělků, neměla Williamsová mezi všemi vrcholovými sportovkyněmi konkurenci.

Za uplynulý rok, tedy posledních dvanáct měsíců si Serena Williamsová vydělala 28.9 milionu US dolarů, čímž na čele žebříčku přeskočila dlouhodobou vládkyni mezi ženami Marii Šarapovovou. Ruska byla nejlépe vydělávající sportovkyní nepřetržitě po dobu jedenácti let, pád na druhé místo pořadí a razantní propad příjmů ruské krásky ovlivnila především její dopingová aféra, o které jsme Vás již dříve informovali. Uvedená částka v podání dvaceti jedna násobné grandslamové šampiónky se skládá z turnajových „prize money“, a také a to nemalou měrou z příjmů od sponzorů. Právě na tomto poli loni Williamsová výrazně zabodovala, když do svého týmu získala silného partnera v podobě banky JP Morgan Chase.

Američanka Serena Williamsová si za celou svou kariéru tenisem vydělala 77,6 milionu amerických dolarů, což je více než dvakrát tolik než kterákoliv jiná sportovkyně! Za Williamsovou se v Top 10 žebříčku příjmů kromě zmíněné Šarapovové umístila na třetím místě Ronda Rouseyová, profesionální MMA bojovnice a také dalších šest tenistek! Hegemonii žen libujících si ve hře s raketou a tenisákem narušuje již zmíněná Rouseyová a také čtvrtá Danice Patricková, známá americká automobilová závodnice.

Nejlépe vydělávající sportovkyně za uplynulých 12 měsíců dle časopisu Forbes

(částky uvedené v miliónech amerických dolarů)

 1. 1. Serena Williamsová (USA/tenis) 28,9
  2. Maria Šarapovová (Rus./tenis) 21,9
  3. Ronda Rouseyová (USA/bojové sporty) 14,
  4. Danica Patricková (USA/automobilový sport) 13,9
  5. Agnieszka Radwańská (Pol./tenis) 10,2
  6. Caroline Wozniacká (Dán./tenis) 8
  7. Garbiňe Muguruzaová (Šp./tenis) 7,6
  8. Ana Ivanovićová (Srb./tenis) 7,4
  9. Viktoria Azarenková (Běl./tenis) 6,6
  10. Eugenie Bouchardová (Kan./tenis) 6,2

Václav Prokůpek

Použitý zdroj: www..zivnostenskykuryr.cz, www.nezavisleaktualne.cz


(21. 7. 2016 | prokupek)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: prokupek

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2625)