O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Potřebujete pomoc s exportem? Zde se nabízí zdarma

Agentura CzechTrade v únoru spustila program nazvaný Exportní koučink, zaměřený na malé a střední podniky po celé České republice. V českých regionech má působit pět pracovníků agentury a v průběhu roku se uskuteční 13 exportně zaměřených fór a konferencí. Cílem je představit na nich evropské i mimoevropské trhy. Průzkumy mezi exportéry ukazují, že jednou z hlavních překážek při hledání nových odbytišť je nedostatek informací. V březnu se uskuteční první dvě akce. V Ostravě bude představen německý trh a v Plzni možnosti exportu do skandinávských zemí.

"Služby agentury CzechTrade jsou určeny především malým a středním podnikům, což potvrzuje i struktura našich klientů. Je proto důležité, aby byly jednoduše a rychle dostupné i v regionech, což je hlavní pilíř strategie CzechTrade pro letošní rok. Exportní fóra nabídnou podnikatelům setkání a konzultace nejen s experty přímo z teritorií, ale také se zástupci dalších proexportních institucí a organizací. Exportéři jistě ocení možnost promluvit si přímo s řediteli zahraničních kanceláří," říká generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal.

Agentura CzechTrade ve spolupráci s agenturou CzechInvest a s regionálními hospodářskými komorami na začátku roku zahájí činnost sítě exportních konzultantů v regionech. Ti budou působit v Hradeckém, Pardubickem, Ústeckém, Jihomoravském a v Moravskoslezském kraji. Agentura letos také zorganizuje sérii 13 teritoriálně zaměřených akcí, jejichž cílem bude představit zajímavé evropské a především mimoevropské trhy Kromě zástupců zahraničních kanceláří agentury CzechTrade na fórech vystoupí také zástupci dalších proexportních institucí a organizací.

Termíny setkání

Firmy se již mohou hlásit na první dvě exportní fóra. Ostravským firmám bude 3. března představen německý trh. O týden později 10. března se plzeňské firmy budou moci seznámit se specifiky trhů skandinávských zemí. Na obě akce se lze přihlásit zdarma na webu agentury CzechTrade.

Hlavními benefity programu Exportní koučink jsou komplexnost a provázanost jednotlivých aktivit a účast ředitelů zahraničních kanceláří na exportních fórech přímo v regionech. Program nabízí komplexní servis od prvotní konzultace se zájemcem v regionu, přes detailní zpracování strategie v centrále, až po úspěšný vstup na vybraný zahraniční trh. V jednotlivých fázích budou exportérům k dispozici regionální konzultanti, oboroví specialisté a síť téměř 50 zahraničních kanceláří.

Regionální zastoupení budou provázaná s Klientským centrem pro export, které agentura CzechTrade provozuje společně s ministerstvy průmyslu a ochodu a zahraničních věcí. Pokud firmy v regionech projeví zájem o teritorium, ve kterém CzechTrade nepůsobí, bude jejich požadavek předán právě odborníkům Klientského centra pro export, kteří ho vyřídí v rámci jednotné zahraniční sítě.


(29. 2. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2361)