O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Pojišťovnictví zasáhla vlna podvodů, řešení se nabízí...

Pojistné podvody podle dostupných statistik způsobují ročně jen v USA ztráty více než 80 miliard dolarů. Vlna pojistných podvodů se ale netýká jen Spojených států. Podvodníci na celém světě používají phishingové programy, malware a nástrahy na sociálních sítích k odcizení citlivých osobních údajů od nic netušících spotřebitelů. Osobní data se následně prodávají na dark netu pro nezákonné účely. Podvodníci mohou odcizenou osobní identitu využít k podávání falešných žádostí o náhradu škody nebo inkasování provizí od pojistitelů za prodej falešných pojistek.

Studie State of Insurance Fraud Technology, na které se podílel i globální lídr v oblasti analýzy dat a umělé inteligence společnost SAS, odhaluje, že 80 % pojistitelů používá k odhalování podvodů prediktivní modelování, oproti 55 % v roce 2018. Analýza identity se rychle stává nezbytnou technologií pro pojišťovny v době alarmujícího nárůstu škodlivých phishingových podvodů, které od vypuknutí pandemie covid-19 vzrostly o 600 %.

„Změny, které jsme zaznamenali od studie z roku 2018, odhalují stále sofistikovanější technologie potřebné k odhalení kriminálních aktivit pojišťovacích podvodníků. Zachycení těchto trendů v průběhu času nám umožňuje pochopit, jak a do jaké míry pojišťovny používají technologii proti podvodům. Tento výzkum také poskytuje důležité poznatky o nově vznikajících případech a pomáhá celému odvětví definovat technologie, které se ukázaly jako nejúčinnější proti těmto bezprecedentním podvodným útokům, tedy analýzu dat a zavádění umělé inteligence,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

Dále doplnil: „Víme, že zločinci ve velkém využívají pokročilé technologie ke krádeži osobních informací a uloupení miliard dolarů od pojišťovacích společností. Širší zavádění nových technologií a větší investice do lidských zdrojů, ale hlavně technologických možností boje proti podvodům, pomohou zvrátit vlnu podvodů, které zaplavují domácí i mezinárodní pojišťovací trhy.“

Kvalitní umělá inteligence dokáže rozpoznat rizikové vzorce chování v datech, díky čemuž lze reagovat dříve, než dojde ke škodám.


(5. 5. 2022 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6459)