O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Pojišťovací agenti a zprostředkovatelé zatajili daně ve výši 30 milionů korun

Finanční správa ČR oznámila, že se jejím pracovníkům letos podařilo odhalit daňové úniky na dani z příjmů u pojišťovacích agentů a zprostředkovatelů ve výši přes 30 milionů korun. Začátkem letošního roku nejprve zahájili kampaň, kdy pojišťovací agenty a zprostředkovatele upozornili na nesprávné plnění jejich daňových povinností, a posléze byly provedeny hloubkové analýzy a kontroly.


Pracovníci finanční správy vycházeli při své činnosti z informací o příjmech 26 tisíc pojišťovacích agentů a zprostředkovatelů. Na základě podrobných šetření a analýz následně zjistili, že téměř 6 tisíc subjektů, s tímto předmětem činnosti řádně neplní to, co jim ukládají daňové zákony. Na základě zahájených řízení pak pracovníci finanční správy dodatečně stanovili daň v celkové výši přesahující 30 milionů Kč.

"Z výsledků kontrolní akce vyplývá, že daňové subjekty uplatňovaly vyšší "výdajový paušál", než ze zákona k této činnosti náleží. Objevili jsme však i mnoho případů, kdy daňové subjekty nepodaly přiznání vůbec a své příjmy před správcem daně zcela zatajily. Těmto osobám hrozí pokuty za pozdní podání daňových přiznání a sankce spojené s pozdní úhradou daně, tzn. penále a úrok z prodlení." řekl Jan Knížek, generální ředitel finanční správy.

Nereagovali na varování

Pojišťovací agenti a zprostředkovatelé byli o akci finanční správy v předstihu informováni formou mediální kampaně. Jen pět set z nich však využilo možnost napravit své daňové hříchy a podalo dobrovolně dodatečné daňové přiznání.

Finanční správa se podle svých zástupců podobnými kampaněmi snaží pomoci daňovým subjektům, které neúmyslně opomněly splnit své daňové povinnosti. Lze očekávat, že se podobné akce budou v budoucnu opakovat.


(9. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(373)