O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Podvodné e-maily: Hrozí klientům banky nebezpečí?

Zástupci ING Bank upozorňují na výskyt podvodných emailů, které se snaží vylákat citlivé údaje o zabezpečovacích prvcích k bankovním účtům. Tyto emaily byly zřejmě rozeslány na náhodné emailové adresy, a to, podle představitelů ING Bank, i jejím klientům. Jaké nebezpečí hrozí?

Podvodné emaily se snaží vytvořit dojem, že odesilatelem je ING Bank. Obsahují odkaz na stránku, která navádí k zadání osobních zabezpečovacích prvků.

Jak podvodný email rozpoznat a jak na něj případně zareagovat? Podvodný e-mail má ve svém textu hypertextové odkazy, které klienta zavedou na stránky, kde musí uvést své osobní zabezpečovací údaje. Podvodný e-mail bude žádat o potvrzení osobních údajů/zabezpečovacích prvků elektronickou poštou.

Pokud kdokoli obdrží e-mail, který vykazuje výše uvedené znaky, v žádném případě by na něj neměl odpovídat a neotevírat odkazy v něm uvedené.

"Pokud jste již na obdobný email zareagovali, prosím rovněž nás kontaktujte na výše uvedené bezplatné telefonní lince, kde vám operátoři nabídnou možnost bezplatné změny hesla nebo blokace účtu a vygenerování nových přístupových prvků," varují zástupci ING Bank. A dodávají: "Vaše čísla účtů, zákaznické číslo, PIN a identifikační číslo zákazníka jsou klíčem k vašemu účtu. Veškeré tyto informace bezpečně uchovejte, nikdy nepředávejte další osobě a ani je neuvádějte do e-mailu."

"Do Internetového bankovnictví ING se přihlašujte pouze přes oficiální webové stránky ING. Nikdy si neukládejte ani nekopírujte adresu Internetového bankovnictví z emailů či jiných zdrojů," varuje rovněž ING Bank.

Výše uvedená pravidla platí obecně při přístupu k internetovému bankovnictví. Jejich dodržování lze doporučit jak soukromým, tak firemním klientům bank.

"Chtěli bychom vás ujistit, že ani po zneužití vašich přístupových prvků nemůže dojít k neoprávněnému výběru vašich úspor. Po přihlášení do Internetového bankovnictví lze zadávat pokyny k převodu finančních prostředků pouze ve prospěch vámi předem nadefinovaných transakčních účtů. Transakční účty nelze v rámci Internetového bankovnictví změnit. Transakce z ING Fondů ve prospěch jiného účtu než je vaše ING Konto jsou autorizovány pomocí SMS zprávy zaslané na vámi předem písemně zaregistrovaný autorizační mobilní telefon," uvádějí materiály ING Bank.


(28. 5. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1148)