O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Počty reakcí na nabídky práce ve startupech se napříč obory výrazně liší

Nejnovější data portálu StartupJobs ukazují na disproporci uchazečů v jednotlivých oborech. Nejméně se jich za uplynulý rok hlásilo na vývojářské pozice. Oproti tomu práce v administrativě je nejžádanější. V prvním případě je to 3,8 uchazeče na pozici, v druhém 11,36. I přes nedostatek lidí na pracovním trhu se StartupJobs daří místa obsazovat a má potvrzený nástup u 40 % inzerujících firem. Celkově se skrze portál posledních 12 měsíců hlásilo 94 230 zájemců o práci. Mezi uchazeči jsou dále oblíbené pozice v marketingu a sales. Hůře obsaditelné jsou například i ty v datové analytice.

„Protože se v současnosti hodně hovoří o tom, že na pracovním trhu chybí lidé, zajímalo nás, jak je na tom český startupový trh obecně a taky jaké jsou rozdíly mezi obory. Naše data jasně ukazují, že ‚ajťáci‘ vyloženě chybí. Nejtěžší je sehnat softwarové architekty, nejlépe se pak v tomto odvětví obsazují pozice testerů. Přesto vše se nám daří místa obsazovat a napříč obory máme v průměru 8 kandidátů na pozici,“ říká k aktuálním datům Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.

Největší hlad je po „ajťácích“

Nejvíce firmy poptávají IT specialisty – jedná se o 47,5 % všech nabídek. Co se týče jednotlivých pozic, největší zájem je o back-end (33 %) a front-end (17 %) vývojáře a DevOps (10 %). Velká poptávka je také po lidech na manažerské pozice – tvoří 15,5 % všech inzerátů. Administrativa, která se těší čtyřnásobnému zájmu uchazečů oproti IT, je však pro startupy po analytice druhým nejméně žádaným oborem (9,1 % nabídek). Zde hledají firmy hlavně lidi do zákaznické podpory (32 %), back office manažery (16 %) a recruitery (11 %).

„Na našich datech je jasně vidět, že čím více expertizy daná pozice potřebuje, tím je složitější ji obsadit. Můžeme polemizovat, jestli je to tím, že není dostatek expertů, lidé si na takové pozice nevěří, bojí se odpovědnosti či jen prostě volí cestu nejmenšího odporu a spokojí se s méně odbornými pozicemi,“ doplňuje Mikschik.


(20. 12. 2021 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

No, zrovna pár týdnů zpátky jsem byla v situaci, kdy jsem hledala práci, ale moc nabídek nějakých startupů jsem si nevšimla. Každopádně co se práce týče, tak se mi ji nakonec povedlo najít. Začala jse...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6247)