O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Platby kartou na konci roku? Větší, než kdykoli dříve...

Celkový počet i objem transakcí platebními kartami neustále narůstá. Nejvytíženějším obdobím roku je již tradičně konec adventu – především třetí adventní sobota a poslední víkend před Štědrým dnem. Téměř každá druhá transakce proběhne v prodejnách s potravinami. Plyne to ze statistik ČSOB a Ery Poštovní spořitelny.

Konec roku znamená pro obchodníky nejziskovější období v roce. Lidé nakupují vánoční dárky pro své blízké, jezdí na hory lyžovat nebo se připravují na oslavy vánočních svátků a příchodu Nového roku. V době loňského adventu učinili klienti výše uvedených peněžních ústavů meziročně o 10 % více plateb než v předchozím období.

„Tento rok opět počítáme s nárůstem v počtech i objemech transakcí opět o několik procent. Nejvíce klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny platí kartou v supermarketech (48 %), na benzínkách (12 %) a v lékárnách (6 %). Rostoucí počet plateb kartou v obchodech souvisí i s trendem rozšiřování rychlého a jednoduchého způsobu plateb bezkontaktními kartami,“ říká Oldřich Fremr, manažer útvaru Platební karty ČSOB.

„Nově mohou naši klienti všemi platebními kartami banky platit za palivo na čerpacích stanicích EuroOil se slevou 40 haléřů za litr,“ doplňuje Jan Kubíček, manažer Rozvoje obchodu s třetími stranami ČSOB. Doposud měli tuto výhodu pouze klienti Ery Poštovní spořitelny. Slevu teď mohou čerpat i klienti ČSOB. Dle statistik ČSOB platí kartou za pohonné hmoty 65 % retailových klientů a za rok utratí přes 7 miliard korun.

Vyšší komfort nakupování a placení přináší klientům ČSOB a Ery Poštovní spořitelny také nová mobilní aplikace ČSOB NaNákupy. V porovnání s platební kartou je průměrná výše transakce pomocí aplikace 620 korun, v případě karty 695 korun. Lidé si však v posledních letech zvykli používat bezhotovostní formy plateb i k částkám výrazně nižším, než je průměr.


(16. 12. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2922)