O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Placení mobilním telefonem: Je jednoduché a stále populárnější

O možnosti placení prostřednictvím mobilního telefonu dnes už ví 92 % lidí a každý třetí ho k tomuto účelu také aktivně používá. Nejoblíbenější je zejména úhrada jízdného ve veřejné dopravě, populární jsou ale i úhrady za nákupy přes internet, účty za telefon nebo za energie. Ukázal to průzkum společnosti MasterCard.

Placení mobilním telefonem je stále populárnější. Foto: Samsung
Placení mobilním telefonem je stále populárnější. Foto: Samsung
Převážná většina respondentů uvedeného průzkumu ví o možnostech placení mobilním telefonem, 29 % ho pro tento účel využívá alespoň příležitostně. Nejčastěji platí mobilním zařízením především lidé s příjmy nad 20 tisíc korun, z této skupiny takto platí 19 % lidí zcela běžně. V popularitě jasně vede, jak už bylo zmíněno, placení jízdného ve veřejné dopravě, ale velký podíl mobilních plateb také tvoří úhrady za nákupy přes internet, účty za telefon nebo za energie, které využívá přibližně čtvrtina dotazovaných.

„Lidé dnes mají řadu možností, jak zaplatit mobilním telefonem. Mimo plateb pomocí SMS existuje již řada moderních metod, jak platit prostřednictvím mobilu. Je to například platební aplikace MasterCard Mobile, kam si svojí kartu nahrajete a můžete pak pohodlně platit třeba v eShopech. Další možností je technologie NFC, kdy se mobilní telefon „změní“ v platební kartu a pouhým přiložením k terminálu u obchodníka zaplatíte,“ říká Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Používání mobilních aplikací

Průzkum zjistil i další údaje o uživatelích. Tak třeba informace o aplikacích získává 81 % lidí s aktivním přístupem k instalaci nových doplňků pro své telefony z internetu, 48 % dá na doporučení svých přátel a 33 % přímo z příslušného obchodu s aplikacemi. Většina Čechů používá aplikace pro pořizování fotografií, kontakt na sociálních sítích a hraní her. Finanční aplikace nejčastěji používá 13 % dotazovaných.

Aplikace MasterCard Mobile umožňuje podle zástupců této firmy nahrát do mobilního telefonu všechny platební karty bez ohledu na vydávající banku a pak tento telefon využívat k placení. MasterCard Mobile tak má široké uplatnění a umožňuje placení na internetu, přímo v mobilních aplikacích, dárcovské platby a plánuje se dostat i do kamenných obchodů.

Při platbě na internetu uživatel při výběru platby jen naskenuje zobrazený QR kód a potvrdí platbu. Uvedená aplikace je ke stažení zdarma v Google Play a App Store.


(21. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(271)