O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Petr Gürth: Nejobtížnější bylo naučit se nové odvětví podnikání

Petr Gürth je ředitelem e-shopu Snapbacks.cz s módní obuví, oblečením a doplňky. E-shop spouštěl se zkušenostmi z vývoje softwaru, nový obor tak před něj postavil nejednu výzvu. Jak se mu nyní podniká?

Co pro vás bylo v začátcích vašeho podnikání nejobtížnější?

Petr Gürth, ředitel Snapbacks.cz
Petr Gürth, ředitel Snapbacks.cz
Naučit se nové odvětví podnikání. Byli jsme vývojáři softwaru, retailem jsme do té doby byli nepolíbeni. Překvapením pro nás bylo, i když pro někoho možná nepochopitelně, že na skladovou zásobu je nutné mít hodně peněz. Do té doby jsme vše financovali z vlastního růstu. Nejvíce jsem se tedy naučil v oblasti získávání nejvhodnějšího bankovního financování v kombinaci s platebními podmínkami dodavatelů.

Jak vám vyhovuje podnikatelské prostředí v ČR?

Administrativní zátěž je nepříjemně rostoucí. O to více je to složité ve chvíli, kdy se snažíme vše dělat tak, jak se má a konkurence na to "kašle" (úsměv). Výhody působení v EU jsou "vyvažovány" spoustou harmonizačních nařízení...

Jaké faktory jsou nejdůležitější pro úspěch vaší firmy?

Chceme být nejlepší v tom, co děláme, chceme poskytovat skvělé služby a produkt zákazníkovi, co to ocení a bude nám věrný. Je to běh na dlouhou trať, ale věříme tomu a vidíme, že se to vyplácí. Rozhodně to není o velkých investicích, i když s nimi by to bylo snazší. Děkovný osobní mail od spokojeného zákazníka je ta nejvíce nabíjející věc!

Čím jste zajímaví se odlišujete od konkurence?

Customer care na prvním místě. To konkurence hodně podceňuje, nebo neví 100 %, jak na to. Schválně, jsou teď kolegové online na chatu? (úsměv) Část produktů máme exkluzivně. Snažíme se hodně budovat hluboké vztahy s dodavateli. Jsme odlišní, bavíme, šokujeme, nečekáme, jdeme kupředu.

Jaké zajímavé technologie používáte?

Byli jsme mezi prvními v českém online retailu, kdo používal online chat na stránkách. Aktivně využíváme messengeer chat bot. Vždy se snažíme být v tomto průkopníci, i když občas je to bolestivé (úsměv).

Narazili jste v průběhu podnikání na nějaké vážné problémy?

Ve chvíli, kdy firmu vlastníte s někým, je nutné být v souladu. V momentě, kdy jeden chce skončit, je to problém. Pak je nutné najít někoho, kdo to chce dělat s vámi. S tím souvisí financování. Chcete-li udělat obrat 3M za měsíc, je nutné mít na skladě zboží kolem 10-12M. A to na ulici jen tak nenajdete (úsměv).

Co vnímáte jako riziko pro své podnikání?

Současnou politickou situaci a s ní související vládní kroky, které mohou podnikání hodně znesnadnit. Dále je problém trh práce, který aktuálně brzdí ekonomický růst celého regionu. Sehnat kvalitního zaměstnance, co chce pracovat a něco umí, to je hodně těžká mise!

Jaké máte plány do budoucna?

Expanzi na jih Evropy, nový web a změnu interního informačního systému.


(25. 4. 2018 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Zkušenosti podnikatelů: Jak úspěšně provozovat firmu

Jedním z nejcennějších zdrojů informací při podnikání jsou zkušenosti dalších podnikatelů. Jak se jim podařilo nastartovat růst? S jakými riziky...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3970)