O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Pečuje vaše firma o zdraví svých zaměstnanců opravdu dobře?

Důležitost vlastního zdraví si uvědomujeme všichni, ale děláme pro něj dost? A dělají pro něj dost i zaměstnavatelé? Právě podporu zdraví zaměstnanců ze strany zaměstnavatelů chce podpořit Státní zdravotní ústav, a to mimo jiné soutěží o titul Podnik podporující zdraví roku 2014. Jak by si v soutěži vedla vaše firma - a jak se případně přihlásit?

Zdravě organizované podnikové procesy jsou podle Státního zdravotního ústavu založeny na třech prvcích: Musejí být dodržovány podnikem deklarované požadavky na bezpečnost a zdraví při práci a na ochranu prostředí. Kromě deklarovaných požadavků jsou činěny i další kroky k vytvoření zdravého pracovního prostředí a zavedena opatření, podporující zdravější životní styl zaměstnanců. A podnik se chová společensky odpovědným způsobem k vlastním zaměstnancům a ke komunitě i k prostředí v místě, kde působí. Co to znamená v praxi?

Organizace, která chce mít v soutěži o titul Podnik podporující zdraví roku 2014 úspěch, musí mít dobře ošetřenou oblast ochrany zdraví na pracovišti podle právních předpisů ČR a plnit stoprocentně všechna kritéria v této oblasti. A musí se aktivně věnovat oblasti podpory zdraví svých zaměstnanců, monitorovat její výsledky a usilovat o její zlepšování.

Je vaše firma v ochraně zdraví dobrá? Pak se může přihlásit...

Do soutěže se podle zástupců Státního zdravotního ústavu mohou přihlásit všechny podniky a organizace, které jsou českými právními subjekty. Předmětem hodnocení je úroveň péče o zdraví zaměstnanců v organizaci, a to jak povinná součást této péče daná legislativou České republiky, tak součást nadstavbová, což jsou opatření na podporu zdraví na pracovišti. Přihlášky je třeba podat do konce března 2014.

Vyhodnocení výsledků soutěže bude provedeno v od 1.4.2014 do 31.8.2014. Hodnotící tým bude vycházet z dokumentu Kritéria kvality podpory zdraví na pracovišti a bude podle SZÚ oceňovat pokroky v zavádění a uplatňování opatření na podporu zdraví zaměstnanců. Oceněné organizace obdrží čestné uznání s titulem Podnik podporující zdraví I., II. nebo III. stupně podle počtu získaných bodů, s dobou platnosti 3 roky. Výsledky soutěže budou publikovány v tisku a na internetových adresách mzcr.cz a szu.cz.

Podrobnosti o soutěži najdete zde na webu SZÚ.

 


(3. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(195)