O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Padělky produktů Apple se prodávaly na Hlavním nádraží v Praze

Loni v prosinci byla provedena kontrola inspektory ČOI zaměřená na nabídku a prodej výrobků porušujících práva duševního vlastnictví. Kontrola byla podle zprávy ČOI provedena na stánku s audio zbožím umístěném přímo v hale Hlavního vlakového nádraží Praha. Při této akci byly podle ní zajištěny padělky značky Apple, a to v ceně originálů ve výši 162 500,- Kč.

Padělky podle ČOI nejsou již jen výsadou tržnic, ale najdeme je i v kamenných obchodech a stáncích. Nakupujícím tak nezbývá než být při svých nákupech obezřetní.

Při provedené kontrole stánku s audio zbožím byla podle ČOI zjištěna nabídka za účelem prodeje a prodej nedovolených napodobenin - sluchátka Apple - 35ks, MP3 přehrávače Apple - 8ks a reproduktory Apple - 4ks. Uvedené výrobky jsou nedovolenými napodobeninami průmyslových vzorů, jejichž vlastníkem je společnost Apple Inc. California.

Kontrolní pracovníci zajistili mimo dosah kontrolované osoby celkem 3 druhy, v počtu 47 kusů těchto výrobků (viz foto) v ceně originálů ve výši 162 500,-Kč.

O prodejích padělků výrobků společnosti Apple se jinak hovoří především v souvislosti s Čínou, kde se objevují i padělky telefonů iPhone, které jsou v této zemi velmi populární. Napodobeniny těchto telefonů, ovšem pod svými logy, nabízejí i větší výrobci. Výskyty padělků produktů společnosti Apple na frekventovaných místech v Praze jsou ovšem spíše výjimečné.


(10. 1. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2960)