O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Operativní leasing a jeho výhody pro podnikatele

Pokud ke svému podnikání užíváte automobil, jistě řešíte spousty dalších starostí s jeho provozem, servisem či pojištěním. Mnohým podnikatelům usnadňuje jejich činnost pořízení auta jednoduše na operativní leasing, který má příznivý vliv na účetnictví firmy. Díky pravidelným splátkám totiž optimalizují své cash – flow.

Nespornou výhodou pořídit si své vlastní auto pro podnikání je to, že s ním můžete nakládat, jak se vám zlíbí. Ale co dál? Podnikatel si pořídí reprezentativní automobil, ten ale za pár let díky technickému i morálnímu opotřebení ztratí velkou část ze své původní hodnoty. Navíc nastává problém s následným prodejem takového vozu. Díky operativnímu leasingu mohou podnikatelé prezentovat své podnikání pomocí nejnovějších vozů a eliminovat nečekaná vydání.

Operativní leasing je ekvivalentem klasického leasingu, až na výjimku, že po skončení smlouvy zůstane vozidlo majetkem leasingové společnosti. Pro podnikatele je velkou výhodou, že platí pouze rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou vozidla, nemusí skládat žádnou akontaci a celá splátka je daňově odpočitatelnou položkou.

Operativní leasing se stává nejvýhodnějším, pokud si firma na něj pořídí alespoň 10 vozidel. To je pro menší podnikatele či živnostníky překážkou, proto leasingové společnosti přicházejí s nabídkami cílenými na tento segment trhu. Typickým příkladem je služba „Škoda Bez starosti“ nebo obdobná služba LeasePlanGo.cz. Obě služby nabízejí operativní leasing vozidel s cílením na živnostníky a menší podnikatele.

Jaké konkrétní přínosy operativní leasing pro firmu či podnikatele obnáší? Snížení provozních nákladů a s tím související investiční úsporu, zlepšení cash-flow, nulovou platbu akontace a fixní měsíční splátky. Navíc díky snížení administrativy a množství doplňkových služeb podnikatelé uspoří čas a mzdové náklady.

 

Zdroj: Leaseplan.cz


(18. 7. 2014 | LucieH)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: LucieH

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1314)