O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Online řešení pro vaše podnikové aplikace

Aplikační servery u ACTIVE 24 umožňují provozovat podnikové informační systémy, aniž by bylo nutné investovat do serverové platformy, licencí Microsoftu nebo rozšíření odpovědností interního IT. Na aplikačních serverech lze rychle zprovoznit v podstatě jakýkoliv informační systém a poté k němu bezpečně přistupovat odkudkoliv. Uživatel nepozná, že je server s aplikací umístěn mimo kancelář, v zabezpečeném datovém centru. Aplikační servery šetří nejen čas, ale hlavně náklady na hardware nebo licence za operační systém. Servery lze vyzkoušet zdarma.

Co to jsou Aplikační servery

Aplikační servery neboli APS jsou v podstatě virtuální privátní servery se zabezpečeným šifrovaným připojením, na kterých je možné provozovat podnikové informační systémy. Lze k nim vzdáleně kdykoliv a odkudkoliv přistupovat pomocí vzdálené plochy. Díky službě Remote Desktop Services si může uživatel na plochu svého počítače umístit ikonku využívané aplikace, čímž odpadá bariéra ve formě příliš složitého přístupu k serveru. Ikonku stačí pouze rozkliknout, zadat uživatelské jméno a heslo a uživatel se ihned připojí na vzdálený server k požadovanému softwarovému vybavení.

Hlavní výhodou APS je fakt, že zákazník, který potřebuje provozovat svoji aplikaci, nemusí pořizovat hardware a licence k operačnímu systému. Jednoduše si svoji aplikaci nainstaluje na připravený server, který je mu k dispozici formou pronájmu okamžitě po jeho objednání a uhrazení částky za jeho provoz. Základní balíček Standard se 40 GB diskového prostoru, 3 GB operační paměti a 2 procesory lze pořídit již za 990 Kč měsíčně bez DPH.

Servery jsou uloženy ve špičkovém datovém centru pod neustálým monitoringem a veškerá data klientů jsou denně zálohována do geograficky oddělených lokalit. Zákazníkům je k dispozici také nonstop technická podpora.

Mezi nejčastěji provozované systémy patří Pohoda, Money a ABRA nebo Altus Vario. Provozujeme ale také KTKw, FlexiBee, Cybersoft I6 a mnohé další.

Doplňkové služby

ACTIVE 24 nabízí k APS hostovaná řešení aplikace Microsoftu, které vhodně doplňují ekonomické aplikace. K dispozici jsou programy Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Access a Publisher. Server s hostovanou aplikací je nastaven tak, že automaticky monitoruje tiskárny, které má uživatel připojené ke svému počítači. Součástí služby je tedy bezproblémový tisk na lokální tiskárně. Na serveru jsou vždy připraveny open source aplikace jako například Adobe Acrobat Reader CZ, FreeCommander a Firefox.

Nulové investice

Služba Aplikační servery je užitečná především ve dvou konkrétních případech. Firma potřebuje rychle zprovoznit svůj nový informační systém a zároveň požaduje řešení s minimálními náklady na provoz a nulovými investicemi. Druhou typickou variantou je podnik, který danou aplikaci již používá, ale vlastní technické řešení je nevyhovující z důvodu zastaralého hardwaru nebo nedostatečné podpory od interního IT. V obou případech jsou Aplikační servery u ACTIVE 24 pro vás tím nejlepším řešením.

Více informací na: https://servery.cz/aplikacni-servery/

nebo tel.: 234 262 053 a e-mailu: obchod@active24.cz


(2. 2. 2015 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Informace ve firmách: Používejte vhodný informační systém

Těžko bychom asi dnes hledali firmu, která nepoužívá žádný digitální informační systém. Jistě, mezi používanými systémy budou velké rozdíly: Někde...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1656)