O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Online nákupy letos neklesly ani o prázdninách

Léto obvykle v porovnání s běžnou sezónou přináší pokles online nákupů, lidé odjíždějí na dovolené a řeší jiné věci než nakupování. Souhrnné tržby e-shopů z letošních prázdnin ale ukazují, že letos v řadě segmentů pokles nenastal. Například u nábytku tržby až do poloviny srpna dokonce průběžně rostly, lidé hodně kupovali například skříně a komody, pohovky či postele.

Stejně tak v létě rostl i online prodej hraček a dětského oblečení. Lidé také oproti loňskému létu online více kupovali například poznávací zájezdy. Pokles se tak letos o prázdninách týkal jen vyloženě sezónních segmentů jako dům a zahrada, kde jsou nejvyšší prodeje vždy na jaře. Vyplývá to z analýzy digitální marketingové agentury Advisio, která pravidelně porovnává výsledky prodejů 100 středně velkých e-shopů z několika vybraných sektorů.

„Nejen že v řadě segmentů nenastal očekávaný letní pokles online prodejů, ale velký růst vidíme i v meziročním srovnání, a to i přes určité přetrvávající problémy s logistikou a skladovou dostupností. Například v porovnání s předcovidovým rokem 2019 vzrostly tržby e-shopů v segmentu sport či věci pro děti až dvojnásobně, v auto-moto o třetinu. Důvodem může být odložená spotřeba, úspory z covidové doby či určitá euforie po skončení uzavírek. Celkově je ovšem zjevné, že covid výrazně urychlil přesun nákupů do online. Co řada expertů očekávala až za pět let, nastalo už nyní,“ komentuje výsledky analýzy Jiří Komár, ředitel agentury Advisio.

„Při pohledu na detailní čísla jednotlivých kategorií zboží zaujme, že například v kategorii sport se staly letos v létě jednoznačným vítězem prodejů paddleboardy. Za nimi se pak umístily skládací koloběžky. Jinak pokud bychom měli vybrat kategorii, která na tom je během letošního léta snad nejhůře, určitě se dají zmínit prostředky na hubnutí, jindy v online prodejích velmi populární. Lidé si v létě zjevně chtějí trochu dopřát a hubnutí nechávají na jindy,“ doplňuje Komár.

 


(16. 9. 2021 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

To jo
Dobrá analýza. U nás v e-shopu to zafungovalo přesně takhle....

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6097)