O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Obsazenost hotelů v ČR vloni rostla, někde až o víc než 10 %

Hotelový sektor je po covidových letech opět na vzestupu. České hotely hlásí vyšší obsazenost i větší spokojenost s tržbami a zisky. Za největší výzvy aktuálně považují nedostatek zaměstnanců a vysoké ceny energií. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu mezi hoteliéry společnosti JAN Hospitality-Hotel Experts z konce roku 2023.

Vyšší obsazenost v loňském roce zaznamenalo 63 % oslovených hotelů. „Tento výsledek nás velice překvapil a zároveň potěšil. 7 % z těchto hotelů vzrostly tržby dokonce o více než 10 %,“ zdůrazňuje Jan Adámek, majitel společnosti JAN Hospitality-Hotel Experts, s tím, že příjmy hotelů šly také nahoru, vyšší tržby oproti roku 2022 v průzkumu uvedlo 81 % respondentů.

Co se týče spokojenosti s tržbami a zisky, 57 % hoteliérů je s aktuální situací spíše spokojeno, zatímco 33 % je s výsledky velmi spokojeno.

Mezi současné hlavní výzvy pro hoteliéry patří nedostatek zaměstnanců a vysoké ceny energií. Nedostatek zájemců o práci v hotelovém sektoru mohou částečně řešit moderní technologie. „Zavedla je už polovina oslovených hotelů a dalších 35 % o jejich zavedení uvažuje. Naopak, téměř 15 % respondentů uvedlo, že pro ně moderní technologie nejsou vhodné,“ komentuje Adámek.

A co by hoteliérům mohlo v jejich podnikání pomoci? V rámci průzkumu nejčastěji uváděli lepší vízovou politiku pro zájemce o práci ze zahraničí, více přímých letů z kvalitních trhů a jasná stanoviska týkající se jejich odvětví a podnikání ze strany vlády.

Průzkum byl zaměřený na různé aspekty hotelového průmyslu a obsahoval otázky týkající se finančních výsledků, obsazenosti, využívání technologií a výzev, kterým hoteliéři čelí. Cílem dotazování bylo získat přehled o tom, jak se hotelový sektor vyvíjí a jaké faktory ovlivňují jeho fungování v aktuálním ekonomickém a sociálním prostředí.


(26. 2. 2024 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(7085)