O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Obavy z nedostupného zboží urychlily vánoční nákupy

Nákupy hraček, které každoročně tvoří zásadní část vánočního obratu obchodníků, letos odstartovaly dříve než v předchozích letech. Segment hraček tak už v září vykázal 50% nárůst oproti předchozímu roku. Nejvyhledávanější hračkou bylo Lego a jeho tematické sety inspirované oblíbenými seriály. Hlásí to společnost Mall.cz.

Za raketově rostoucím zájmem stojí zřejmě i nejistota zákazníků, kteří se obávají nedostupnosti zboží způsobené globálními výpadky dodávek. Mluvčí MALL Group Pavla Hobíková k tomu říká: „Ačkoliv jsme i my zaznamenali opožděné nebo menší dodávky, zvládli jsme zboží naskladnit včas a na vánoční sezonu jsme připraveni. Skladem máme momentálně přes 12 tisíc položek ze sortimentu hraček, kterému vévodí především oblíbené Lego, deskové hry a panenky. Letos bude ale platit dvojnásob, že pokud chtějí zákazníci Vánoce strávit v klidu, neměli by nákupy už příliš odkládat.“

V září zákazníci nejčastěji vyhledávali Lego stavebnice jak ve variantě klasické, tak i Duplo pro nejmenší děti. Celá kategorie tak zaznamenala nárůst 71 % oproti předchozímu roku. Největším skokanem segmentu hraček byly panenky Barbie s růstem 172 %. Oblíbené jsou také deskové hry, jejichž popularita během pandemie ještě více vzrostla a vyhledávalo je o 72 % zákazníků více. Do hledáčku se dostala i kategorie s auty, bagry a jeřáby, která vykázala 84% růst.

Nejoblíbenějším produktem se v měsíci září stal velký Lego set pro kreativní stavění a sada kostek a destiček pro malé stavitele. Nákupy hraček ale odrážejí i aktuální trendy a oblíbené filmy a seriály.

„Obrovskému zájmu se těší Lego sada inspirovaná kultovním seriálem Stranger Things nebo sady z kouzelnického světa Harryho Pottera, které se dlouhodobě drží na špičce v tematických Lego setech,“ doplňuje Hobíková.


(18. 11. 2021 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6203)