O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Nový systém chce zbořit největší bariéry v digitalizaci firem: čas a peníze

Vlastní softwarový balíček pro digitalizaci malých a středních firem představila Konica Minolta. Na český trh jej uvádí pod názvem KM Flows s nabídkou, že až o měsíce zkrátí čas, který její zákazníci dříve potřebovali k zavedení digitalizačních služeb. V závislosti na množství uživatelů pak mohou firmy ušetřit i peníze za nákupy licencí operačních systémů či databází. Tyto investice jsou přitom pro většinu podobných systémů často nezbytné.

„Konica Minolta dodává služby spojené s digitalizací dokumentů více než pět let a za tu dobu jsme provedli stovky zákaznických analýz. Přišli jsme na to, že v případě segmentu SMB jsou požadavky a potřeby velmi podobné. Vyvinuli jsme proto řešení postavené na univerzálních šablonách a předdefinovaných procesech se všemi nejčastěji požadovanými funkcemi. Rozsáhlé zákaznické analýzy tak už v případě KM Flows nejsou zapotřebí a instalace je podstatně jednodušší,“ vysvětlil Petr Atanasčev, ředitel produktového marketingu Konica Minolta Business Solutions Czech.

KM Flows je balíček softwarových produktů, který se skládá z nástroje pro digitalizaci dokumentů FlowCap a úložiště FlowDoc. Ty jsou na sobě navzájem nezávislé, ale mohou se doplňovat. FlowCap umožňuje pomocí multifunkčních zařízení Konica Minolta či jednoduché mobilní aplikace převádět papírové dokumenty do elektronicky editovatelné podoby. Zpracované dokumenty pak mohou být uloženy v navazujícím systému FlowDoc nebo v jakémkoli jiném digitálním úložišti, jako jsou síťové disky, e-maily nebo cloudová řešení.

FlowDoc slouží k ukládání dokumentů a podporuje i týmovou práci uživatelů. Těm dává možnost komentování, potvrzování i tzv. verzování dokumentů a jejich následné schvalování v podobě řízené dokumentace, a to i na mobilních zařízeních. „FlowDoc rovněž nabízí již přednastavené typické procesy pro schvalování faktur a archivaci faktur vydaných. Dále obsahuje inteligentní úložiště smluv a agendu pro evidenci došlé pošty, včetně napojení na datové schránky. Tyto agendy pak lze ve FlowDoc důvěryhodně archivovat nebo využít proces pro jejich elektronickou skartaci.“

Řešení KM Flows je podle výrobce nezávislé na firemním IT prostředí a snadno se integruje do okolních systémů. Může být nasazeno na stávající infrastruktuře nebo jej lze využít v podobě kompletní cloudové služby. Je rovněž kompatibilní s dalšími softwarovými nástroji jako ERP či DMS. K napojení přitom využívá standardy, které jsou podporovány většinou podnikových systémů.


(15. 4. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5295)