O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Nové úseky dálnice D6: Stavba začíná

V polovině listopadu může začít výstavba tří nových úseků dálnice D6 v délce 14,6 kilometrů. Konkrétně se jedná o stavbu úseku od Nového Strašecí do Řevničova, včetně samotného obchvatu města. Dalším připravovaným úsekem je obchvat Lubence. Ministerstvo dopravy už na tyto stavby vydalo stavební povolení. Pokud nedojde k účelovým odvoláním proti stavebnímu povolení, může být podle Ministerstva dopravy výstavba nových částí D6 zahájena během listopadu.

V případě všech tří staveb již má stát s majiteli pozemků v trvalém záboru smluvně zajištěny potřebné nemovitosti pro realizaci stavby. Pro stavbu Lubenec obchvat je už majetkové vyrovnání kompletně ukončeno a stát má všechny potřebné pozemky k dispozici. Na zbylých dvou stavbách ještě musí u některých pozemků dojít ke směně či výkupu. Jde už ale pouze o ukončení těchto administrativních procesů, smluvně jsou podle ministerstva všechny pozemky ošetřeny tak, aby nebránily realizaci stavby.

Nové úseky D6 patří mezi prioritní stavby státu, u kterých se podařilo vyjednat s Evropskou komisí výjimku, a nemusel se tak znovu opakovat celý proces posuzování vlivu na životní prostředí (tzv. EIA).

Co se týká výstavby navazujících úseků dálnice D6, tak v případě stavby Krupá, přeložka, Hořesedly, přeložka a Hořovičky – obchvat probíhá majetkoprávní příprava a inženýrská činnost pro získání stavebního povolení. Na všechny tři úseky se současně zpracovává nová EIA. Předpokládaný termín zahájení výstavby těchto tří úseku je po roce 2019. Projektová příprava běží i na další úseky, z nichž některé už mají územní rozhodnutí. Stavba zbývajících částí D6 by tak mohla začít po roce 2022. Samotné stavební práce pak trvají zhruba tři roky.

Přípravu může uspíšit změna nynější komplikované legislativy, která by pro klíčové stavby na páteřní síti státu umožnila jednotný a rychlejší proces povolování. Věcný záměr této zákonné úpravy ministerstvo dopravy připravilo a teď se jím může zabývat nová politická reprezentace.


(10. 11. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3523)