O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Nové byty v Praze: Prodávají se výborně, stavby ale mají zpoždění

Developeři se chlubí, že velký zájem o nové byty v Praze stále trvá. Během druhého kvartálu letošního roku developeři prodali 1700 bytů, což je o 13 procent více než za stejné období roku 2014. Největší zájem byl o byty s dispozicí 2+kk, kterých se prodalo 624. Trh s novými byty zažívá hvězdný půl rok, během kterého si letos nový domov pořídilo celkem 3550 kupujících. Dalších 7000 bytů mají developeři v současné době připravených k prodeji. Vyplývá to ze společných dat společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality, které na jaře loňského roku spojily své síly s cílem poskytnout objektivně co nejpřesnější údaje o situaci na trhu v Praze.

„Nízké sazby hypoték a rozhodnost lidí investovat do svého. To jsou hlavní důvody, proč se realitnímu trhu v letošním roce tak daří. Kupující mají zájem o nové a kvalitní byty, ohledně své budoucnosti jsou optimisté a nebojí se zadlužit. To je pro nás developery dobrá zpráva, která nás však zároveň zavazuje k přípravě dalších projektů. Letošním hitem Ekospolu je bytový projekt Ekocity Hostivař, ve kterém jsme v prvních dvou etapách pustili do prodeje 434 bytů. Abychom vyšli vstříc obrovskému zájmu kupujících, spustili jsme navíc prodej druhé etapy o půl roku dříve, než jsme plánovali. Jen za první měsíc jsme v Ekocity Hostivař prodali 180 bytů,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol.

S novými projekty přichází ovšem nejen Ekospol, ale také řada dalších developerů, větších i menších. Jmenujme například Central Group, Trigema nebo Vivus. Výraznou rozvojovou lokalitou je jak už zmíněná Hostivař, kde je aktuálně připraveno několik projektů, tak třeba pražské Stodůlky, kde je rozestavěný velký projekt společnosti Vivus - Luka, nabízen je projekt Slunečné terasy od Ekospolu a brzy přijde do prodeje novinka od Trigemy.

Je nutno ovšem dodat, že řada plánovaných developerských bytových projektů má zpoždění oproti původně avizovaným termínům dokončení, a to nikoli o měsíce, ale někdy i o řadu let. Na vině jsou podle developerů průtahy na straně úřadů.


(4. 8. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1970)