O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Nepřehlédněte: Nový standard pro elektronické faktury

Česká bankovní asociace připravila ve spolupráci s ICT Unií nový standard B2C-ISDOC, jehož cílem je  zjednodušení a zkvalitnění tuzemského fakturačního procesu. Standard usnadňuje a spředevším pak jednocuje postupy při zasílání faktur klientům. Klienti po přihlášení do elektronického bankovnictví údaje na faktuře zkontrolují a mohou ihned odeslat on-line platební příkaz k jejímu proplacení. ČBA chce tímto krokem podpořit rozšíření akceptace elektronických faktur.

Standard B2C-ISDOC (Information System Document) vychází z verze formátu ISDOC 6, národního standardu pro elektronickou fakturaci, který je spravován ICT Unií, sdružením firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací. Do elektronického bankovnictví bude možné poslat fakturační data jak ve formátu ISDOC 6 tak v jeho zkrácené podobě B2C-ISDOC.

E-fakturace bezpochyby zvyšuje komfort pro klienty, pomáhá eliminovat chyby při zadávání plateb a předchází tak případům řešení reklamací. Pro firmy je přechod na elektronickou fakturaci možností k dosažení nákladových úspor a snížení manipulace s papírovými dokumenty.

Podporu standardu ČBA a jeho implementace vyjádřilo i Národní mnohostranné fórum ČR pro elektronickou fakturaci, zřízené Hospodářskou komorou ČR, které vzniklo jako reakce na snahy Evropské unie podpořit a urychlit využívání e-fakturace v praxi.

Standard ČBA je otevřeným dokumentem, jeho návrh byl v lednu 2014 zveřejněn na webových stránkách ČBA za účelem veřejné konzultace, která přispěla k vytvoření finálního znění. Standard je nyní k dispozici na webových stránkách ČBA na tomto odkazu.


(7. 5. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1069)