O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Nenechte si utíkat finance do nevyužívaného SW

Software Asset Management (SAM) neboli správa softwarových aktiv není pouze jednorázová evidence používaného software v organizaci ať už v cloud řešení či instalovaného, ale jedná se o několik na sebe navazujících procesů, od plánovací a implementační části, přes samotnou inventarizaci s vytvořením přehledu o používaném software, licencích a související dokumentaci až po následnou dlouhodobou údržbu a práci s automaticky získanými daty o využívání licencí.

(Partnerský příspěvek)

Řešením této problematiky (SAM) může být zavedení auditovacího nástroje SprávceIT od společnosti MiCoS SOFTWARE do organizace, kde může odhalit, zda je softwarový majetek využíván efektivně a hlavně lze ušetřit nemalé náklady na software, a to například optimalizací stávajících investic do již pořízeného software nebo efektivnějším plánováním při pořizování nových licencí software.

Správným dodržováním konkrétních procesů SAM se lze vyvarovat možných rizik trestních postihů (finanční pokuta, propadnutí věci, odnětí svobody) vyplývajících s používání nelegálního software v organizaci.

Častou chybou bývají likvidace daňových dokladů účetním oddělením v době, kdy ještě stále existuje povinnost evidence těchto dokladů. Vzhledem k tomu, že se software jsou spjata autorská práva, je nutno doklady k software evidovat po celou dobu existence software v organizaci, viz.§ 32 zák. o účetnictví 563/1991.

Výborným pomocníkem a to nejen při správě softwarových aktiv může být auditovací nástroj, který dokáže detekovat software používaný na počítačích, umožní evidenci licencí a příslušné dokumentace k používanému software, ale např. i zautomatizovat procesy inventarizace, plánování nákupů, správy zařízení, evidenci historie a mnoho dalšího. Auditovací nástroj SprávceIT od společnosti MiCoS SOFTWARE s.r.o. může být tímto velmi efektivním pomocníkem i vám.

Tento auditovací nástroj je také možno propojit s aplikací Aktivity, která vám umožní vyhodnocovat, naprosto přesná, automaticky získaná data o práci personálu s konkrétními aplikacemi. Díky těmto údajům dokážete velmi rychle rozhodovat o rozložení licencí, zakupování maintenance a to na základě jejich reálného využití.

Aktivity od společnosti MiCoS SOFTWARE s.r.o. nabízejí také managerské pohledy na pracovní dobu zaměstnanců. Jaké aplikace, domény, chatovací nástroje, USB zařízení atd. využívají pro svou práci. Díky tomu jednoznačně zvyšují a zefektivňují veškeré vynaložené finance, které jsou uvolňovány do těchto oblastí.

Aplikaci Aktivity je možno využívat i jako cloudovou službu. Díky tomuto způsobu využití máte k dispozici vždy funkční a nejnovější verzi aplikace bez nutnosti zatěžovat interní nebo externí IT oddělení. Manageři, kteří aplikaci využívají velmi oceňují přehlednost a intuitivnost webového rozhraní, které je využíváno pro kompletní správu i práci s aplikací.

(Partnerský příspěvek)


(10. 6. 2015 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Informace na dosah: O technologie se nemusíte starat

Jen málokteré téma je v oblasti takzvaných informačních technologií tak populární, jako cloud computing. Může to znít složitě, ale dá...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1908)