O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Nelegální hazard: V Praze i na Moravě

Na konci června prováděl Specializovaný finanční úřad na území hl. m. Prahy a na území Moravskoslezského kraje rozsáhlou kontrolně vyhledávací akci, zaměřenou na odhalování provozování nelegálního hazardu. Cílem akce tentokrát nebylo pouze zjištění provozování nelegálních kvízomatů, ale také identifikování dalších forem provozování nelegálního hazardu, karetních turnajů nevyjímaje. S úhybnými manévry prý provozovatelé neuspějí.

Na akci se podle zprávy Finanční správy ČR podílelo bezmála 70 pracovníků státního dozoru specializovaných na tuto činnost, kteří zkontrolovali více než 1 000 adres. Výsledkem kontroly bylo odhalení 12 provozoven na území hl. m. Prahy, provozovaných jako „uzavřené kluby“ pod záštitou občanských sdružení, kde bylo zjištěno provozování 15 nelegálních kvízomatů a jiných technických zařízení typu výherních hracích přístrojů a elektromechanické rulety. Provozování dalších 50 nelegálních kvízomatů bylo zjištěno i v jiných prostorách, většinou v restauracích, v regionu Moravskoslezského kraje a hlavního města.

S provozovateli nelegálního hazardu budou nyní projednána kontrolní zjištění a následně budou zahájena správní řízení, ve kterých jim budou za zjištěné porušení zákona o loteriích uloženy pokuty. Maximální možná výše uložené pokuty je 10 milionů korun.

Obdobné kontrolní akce chystá Specializovaný finanční úřad provádět systematicky i nadále, a to na celém území České republiky. Provozovny nelegálního hazardu, které fungují pod záštitou občanských sdružení, budou podle FS ČR za součinnosti Policie ČR podrobeny dalším důsledným kontrolám orgánů státního dozoru.


(20. 7. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Hazard
Ten boj proti hernám vůbec nechápu. Jaký je rozdíl, jestli lidi sedí někde v casinu nebo doma a hrají to samé? Já taky hraju na https://gamescenter.cz/ a nikdo mi to nezakáže. zajímavé je, že alkohol ...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1946)