O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Někde je populární, jinde ne: Podpora rozmanitosti zaměstnanců v bankovnictví

Najít a udržet si klíčové lidi je pro mnohé firmy složité - a platí to i ve finančním sektoru. Sedm z deseti šéfů bank se obává nedostatku schopných zaměstnanců pro plánovaný růst své instituce. Potřeba nejsou pouze zkušení profesionálové, ale rozmanitá škála mladých talentovaných lidí, kteří budou umět reagovat na změny trhu, ať už v podobě nových regulací, technologií, konkurentů či nová očekávání zákazníků. Mnoho firem však podle zástupců společnosti PwC zatím tento fakt v náborovém procesu nezohlednilo a stále nabírá dle zastaralých postupů.

Mladé talentované lidi by podle PwC do firem pomohla nalákat strategie v oblasti diverzity. Důraz na rozmanitost ve všech podobách – v rámci pohlaví, generací, sexuální orientace, náboženství, začlenění osob s postižením, ale také v podobě zaměstnanců s různými schopnostmi, zkušenostmi a z různých oborů, je zcela zásadní pro nalákání a udržení talentů ve finančním sektoru. Aktuální průzkum uvedené poradenské společnosti mezi generálními řediteli bank a dalších finančních institucí přitom ukázal, že téměř tři čtvrtiny z nich mají strategii na podporu diverzity a začleňování (59 %), či plánují takovou strategii zavést (14 %).

„Problémem však zůstává převedení těchto záměrů do reality. Zaměstnanci bank totiž žádnou změnu nepociťují. Více než 70 % mladých žen z finančního sektoru věří, že firmy o rozmanitosti pouze mluví, ale příležitosti nejsou rovné. Například polovina z dotazovaných žen narozených mezi lety 1980 a 1995 uvedla, že povyšováni v rámci společnosti jsou častěji muži. Pokud však ambice mladých talentovaných lidí nebudou naplněny, jednoduše si zvolí jiné společnosti či odvětví,“ říká Andrea Linhartová Palánová, odborník na řízení lidských zdrojů ze společnosti PwC Česká republika.

Diverzita podporovaná nejvyšším vedením společnosti přitom podle PwC pomáhá rozvoji byznysu. Podle průzkumu mezi generálními řediteli v sektoru finančních služeb díky strategii pro rozvoj rozmanitosti došlo ve firmách ke zvýšení inovativnosti (79 % firem), zákaznické spokojenosti (79 %), posílení značky a reputace (80 %) i celkové výkonnosti podniku (85 %).


(24. 2. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2345)