O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé

Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Nejzajímavější tipy a rady z diskusního serveru Bizio.cz

Letos končí provoz našeho diskusního serveru Bizio.cz, ale protože se stále zajímáte o některé tipy a rady, které tam byly zaznamenány, vybíráme sem pětici nejpopulárnějších z nich, abyste o tamní informace nepřišli. Dalším populárním tématům se pak věnujeme průběžně.

Jen na úvod rychlý přehled témat, která tu najdete (lze je také rychle vyhledat přes CTRL+F): Probléms Windows 10: Hlavní panel se neskrývá; Účtování plateb ve firmě přes PayPal; Koupě bytu s nájemníkem; Problém: Virtualizace procesoru VT-x nefunguje - Windows 10; Nákup zboží z Číny a čínského z EU. A zde už jsou informace ze zrušených fór:

Problém: Windows 10, Hlavní panel se neskrývá

Hlavní panel Windows 10 se z ničeho nic přestane skrývat. Přitom je tato volba pro tento panel stále zapnutá. Původně jsem si myslel, že to začne, když notebook s Windows 10 uspím, ale není to tak. Máte s tím nějaké zkušenosti? (Marek P.)

K věci, mě osobně vysvobodila rada z prvního vstupu z instruktážního videa.

Pustit task manager a restartovat Průzkumník Windows / Windows Explorer - v tu ránu - hurá, seje :-)

Rob | vloženo: 18. 03. 2018, 22:54:11 | odpovědět

Neskrývání Hlavního panelu ve Windows 10 FIX

Tady video pro ty co si neví rady ..

https://www.youtube.com/watch?v=Ybf0qOhUxUY

oklas | vloženo: 23. 08. 2017, 11:21:16 | odpovědět

Nezobrazování oken

Po spuštění internetu apod. se nezobrazí "velké okno", ale jen to malé na liště a velké nejde otevřít. Co s tím mohu udělat?

Bára | vloženo: 14. 05. 2017, 17:01:08 | odpovědět

Hlavní panel se neskrývá, někdy až po ně...

Hlavní panel se neskrývá, někdy až po nějaké době, někdy ihned po otevření PC. Přitom zakrývá i tlačítka , takže nemohu např. uložit přílohu E-mailu, nebo musím panel umístit nahoru nebo do stran.

jinde jsem našel, že to je důsledek "JEN" upgrade na W10 a ne čistá instalace

až odzkouším všechny app, zda pod W10 fungují, tak to udělám načisto a uvidím zda se tahle chyba odstraní

Martin Růžička | vloženo: 30. 12. 2015, 15:38:05 | odpovědět

Hlavní panel

Mám čistou instalaci a stejně se občas neskryje. Někdy je to notifikací, ale už se mi stalo, že to nastalo z ničeho nic zdánlivě bez důvodu. Zatím vždy pomohlo kliknutí na ikonu zobrazení Plochy a pak tlačítka Win a znova Win a normální práce dál. Neuvěřitelný, že Microsoft není schopný vyřešit ani tak banální úlohy.

P. | vloženo: 30. 12. 2015, 16:08:27 | odpovědět

Neskrývání Hlavního panelu ve Windows 10

Hlavní panel se ve Windows 10, ale i v dřívějších verzích Windows (7, 8, 8.1) zpravidla přestane skrývat, pokud je zobrazena nějaká notifikace aplikací. Může přitom jít i o zcela nenápadnou notifikaci, nikoli jen o "bublinu" s delším textem. Příkladem může být třeba ikona Dropbox, která jen změnou barvy označuje, že proběhla synchronizace. Zpravidla postačí "přijmout" (kliknutím) příslušnou notifikaci a Hlavní panel se opět začne skrývat.

Komentář odborného partnera: BusinessIT | vloženo: 18. 08. 2015, 17:00:53 | odpovědět

Účtování plateb přes PayPal

Jak účtujete platby přijaté a vydané přes platební službu PayPal? Normálně jako platby přes banku? Hlásíte PayPal také jako účet na FÚ? (Jana)

Paypal účtujeme jako banku

Dobrý den,

Paypal je finanční institucí a v rámci EU má sídlo v Luxemburgu (viz. www.jak-uctovat.eu).

Pokud si výpis Paypal upravíte do ABO / GPC / XML, můžete ho importovat do účetního SW jako bankovní výpis. Transformovat výpis můžete ručně (to bych nedoporučovala) nebo pomocí služby Import-vypisu na stránkách: www.import-vypisu.cz.

Jitka Karlovicz | vloženo: 14. 02. 2017, 10:56:42 | odpovědět

Tímhle si opravdu nejsem jistá. Paypal j...

Tímhle si opravdu nejsem jistá. Paypal je platební služba, ne bankovní účet. I když charakter bankovního účtu do nějaké míry má, problém je, že například pravděpodobně neposkytne FÚ odpovídající součinnost na vyžádání.

Dana | vloženo: 09. 06. 2015, 18:31:22 | odpovědět

Je to vždy o tom, co u svého finančního ...

Je to vždy o tom, co u svého finančního úřadu obhájíte. Způsob účtování PayPalu jako běžného účtu bude rozhodně korektní z hlediska rozvah, výsledovek atd. a také výsledků firmy. Takže daňově bude účetnictví v pořádku, neměl by snad být větší problém. Hlavní kontroly se podle všeho soustředí na korektnost nákladů a DPH.

Roman | vloženo: 21. 09. 2015, 21:21:48 | odpovědět

PayPal jako banka

My to účtujeme jako bankovní účet a na FÚ jsme to hlásili i když to byl trochu problém protože na to není kolonka. Ale řekli, že si s tím nějak poradí.

Koupě bytu s nájemníkem

Mám příležitost koupit byt s nájemníkem, nájem na dobu neurčitou. O kolik je v takovém případě adekvátní aby byla nižší cena bytu než je běžná tržní cena?

Cena

Záleží na množství různých faktorů. Jak vysoký platí nájemník nájem? Kdy byl nájem naposledy zvýšen? (Lze zvyšovat o 20 % během 3 let do výše v místě obvyklého nájemného. Pokud nájemce nesouhlasí, je třeba dát věc k soudu, který ale může rozhodnout, že se nájemné zvýší až na úroveň v místě obvyklého nájemného, tedy i pro nájemce nepříznivěji.) Jak nájemce platí? Lze se s ním (dopředu) dohodnout na vystěhování? V každém případě je třeba počítat s nižší likviditou investice, takže cena musí být nižší než v případě bytu bez nájemce nebo s nájemcem na dobu určitou - i když existují i zákonné možnosti, jak nájemce z bytu dostat (máte ale na to nervy?). Bez znalosti bližších podrobností bych odhadl discount minimálně 20 % z ceny bytu, pokud jsou všechny výše uvedené parametry blízko optimální úrovně.

realitní expert | vloženo: 22. 08. 2015, 22:09:32 | odpovědět

Virtualizace procesoru VT-x nefunguje - Windows 10

Mám notebook s Windows 10, procesor Intel i5 s podporou virtualizace VT-x, v BIOSu zapnuta, ale nelze používat Intel HAXM (haxm_check hlásí nedostupnost VT-x, což je ale nesmysl). Vše instalováno s Android Studio, virtualizace se tady hodí pro testování apk. Zkoušeno na HP ProBook a Lenovo ThinkPad, obojí stejný problém, dvě odlišné generace Core i5 procesorů, obě s podporou VT-x, ale pod Windows 10 je nedostupná. Máte někdo řešení? (DV)

Vt-x

Dobry den.

Mam win 10 home.Zde zadny Hyper-v není. Jinak mam stejny problém.V biosu mam povoleno ,ale hlasi disable.Dekuji za odpoved

Marek | vloženo: 28. 07. 2016, 13:42:46 | odpovědět

Jiný SW

A nepere se vám s tím jiný software?

D. | vloženo: 29. 07. 2016, 11:32:29 | odpovědět

OK

Super, po vypnutí Hyper-V VT-x funguje. Díky!

DV | vloženo: 31. 12. 2015, 11:53:31 | odpovědět

Nefunkční virtualizace ve Windows 10

Ano, to je jedna z radostí Windows 10, naštěstí snadno řešitelná. Windows 10 mají defaultně zapnuto Hyper-V, které si VT-x zabere pro sebe, takže se pak haxm_check mylně domnívá, že virtualizace není podporována. Je třeba přejít do Ovládací panely (pravým tlačítkem na tlačítko Start, resp. tlačítko Windows, jak mu kdo chce říkat) a tam nejsnáze do vyhledání zadejte Features - ukáže se volba Programy a funkce. Tu spusťte a v seznamu odškrtněte Hyper-V a potvrďte. Systém bude požadovat reboot a update, ale poté již bude virtualizace normálně dostupná (za předpokladu, že je podporována procesorem a povolena v BIOSu, ale jak píšete, to by u Vás mělo být OK).

Komentář odborného partnera: BusinessIT | vloženo: 30. 12. 2015, 23:37:48 | odpovědět

Nákup zboží z Číny a čínského z EU

Kupoval jste někdo na firmu počítače, tablety, mobily nebo jiné zařízení z Číny nebo přesněji z nějakého jejich evropského skladu? Úplně konkrétně mám na mysli hlavně zkušenosti s DX.com EU - EU Direct DX - odkud se zboží odesílá, jak je to s clem a DPH? Co jsem zatím našel tak to na mě působí, že to posílají z Velké Británie, takže DPH a CLO je jejich problém když to dostanou do Evropy. Abych předešel nějakému flame - jde nám o počítače pro nějaké testování, nešetříme na normálním vybavení kanclů.

Z Číny

Všechno, co jsem po různých obchodech objednával, jde z Číny. Někdo to jen posílá přes služby, které to nejdřív dopraví jinam v EU, takže je to asi pro celníky s výběrem cla/DPH složitější, ale nikdy se mi nestalo, že by něco šlo z EU skladu už řádně proclené/s DPH. I když se obchod chlubil nějakou podporou pro zákazníky v unii.

Dan | vloženo: 12. 11. 2015, 17:37:42 | odpovědět

Nákup z EU Direct DX

Před pár měsíci jsem to řešil a teď znova, situace je pořád stejná. Zboží se posílá z Číny, dá se přikoupit pojištění proti platbě DPH a cla. V praxi to má znamenat, že když celníci zboží zachytí a proclí nebo napaří DPH, příjemce vyfotí účet, pošle DX.com a oni částku vrátí. Pro koncové uživatele asi dobré, pro firemní nákupy nic moc. Já osobně nakupuji teď většinou na Aliexpressu, jde to z Číny, beru jen věci do 22 eur, takže bez DPH a bez cla. Ale to už je trochu jiné téma než je v otázce.

David | vloženo: 13. 09. 2015, 20:56:19 | odpovědět


(15. 4. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3986)