O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Nejvýhodnější spořicí účet přichází s úrokem 1,1 %, termínovaný vklad s 2,5 %

Běžný účet, spoření a transakce v cizích měnách a hlavně výhodný spořicí účet s celkovým úročením 1,1 % p.a. a termínovaný vklad se sazbou až 2,5 % p.a. nabídne od ledna 2017 banka Creditas. Ta se na banku mění právě od ledna 2017 - z dřívější kampeličky. Všechny vklady jsou samozřejmě pojištěny dle zákona.

Výše uvedené vysoké úrokové sazby jsou v porovnání s ostatními hráči na trhu skutečně zajímavé. Banka tak zvolila stejnou strategii, jako dříve jiní noví hráči na trhu. Banka Creditas ale navíc vysoké úročení, byť ne ve stávající výši, garantuje po dobu pěti let.

Vytvořená nabídka má podle předsedy představenstva Banky Creditas, Vladimíra Hořejšího, jasný cíl: „Chceme být pro klienty jejich hlavní bankou pro platební styk a výhodné zhodnocování úspor. Základem jsou proto atraktivní sazby pro spoření a běžný účet s širokou škálou moderních nástrojů obsluhy. Klienti jistě ocení i nové moderní pobočky.“

Nejvýhodnější spořicí účet s úrokem 1,1 % ročně

Pro většinu potenciálních klientů bude patrně zajímavé, že Banka Creditas vstupuje na trh se zřejmě nejvýhodnějším úrokem pro spořicí účet. Spořit u ní navíc mohou klienti bez omezení výše vkladů, bez pásmového úročení a bez nutnosti založení či využívání jakýchkoli jiných produktů banky. Celkové úročení 1,1 % p. a. klient získá, když - jak říkají zástupci banky - využívá spořicí účet k jeho účelu, tedy ke spoření - z účtu nesmí odejít v předchozím čtvrtletí žádná platba. Pokud nastal odchozí pohyb na účtu, úspory se vždy zhodnotí minimálně o 0,5 %, což je v současné situaci na trhu i tak velmi dobrý úrok.

„Už základními parametry jde o nejvýhodnější spořicí účet na trhu, chtěli jsme ale něco navíc. Základ sazby ve výši minimálně 0,5 % garantujeme po následujících pět let, tedy až do roku 2021. Je to závazek vůči klientům, kteří díky tomu nemusejí každý měsíc přemýšlet, zda je jejich spoření ještě výhodné,“ dodává Hořejší.

Termínovaný vklad s úrokem až 2,5 % ročně

Výhodné budou podle zástupců banky pro klienty i termínované vklady s pevně danou sazbu, která se během doby vkladu nemění. Klienti si můžou zvolit období vkladu od 1 roku až do 10 let a připisování úroků měsíčně nebo na konci období. Zajímavé je, že pokud budou klienti potřebovat peníze dříve, mohou vybrat bez sankce až 20 % vkladu předčasně. Vklad nabízí banka Creditas v korunách i v eurech, minimální výše korunového termínového vkladu je 5 000 Kč.

Detaily podmínek vysokého úročení termínovaných vkladů Banka Creditas dosud nezveřejnila, ještě jako spořitelní družstvo ale na konci roku 2016 nabízela například úrok 2,7 % ročně s vkladem na 10 let při připsání úroků na konci období, 2 % na 5 let, 1,6 % na 3 roky, 1,4 % na 2 roky a 1,3 % na rok. Lze očekávat, že podobně rozvrstvené budou úroky u této instituce i v okamžiku, kdy se stane bankou.

Doplněno: Prvního ledna 2017 banka zveřejnila na svých webových stránkách detaily. Při měsíčním připisování úroků je na termínovaných vkladech nabízena úroková sazba 1,1 % ročně při délce trvání vkladu 1 rok, 1,4 % na 3 roky, 1,6 % na 5 let a 2,1 % na 10 let. Na slibovanou úrokovou sazbu 2,5 % p.a. dosáhnete při vkladu na 10 let a připsání úroků na konci období.

Běžný účet Creditas

Základní a nejčastější transakce na běžném účtu nabízí banka zdarma. Nechybí bezplatné vedení účtu, vedení libovolného počtu fyzických karet MasterCard Standard a virtuální platební karty MasterCard Virtual. Zdarma jsou všechny příchozí a odchozí platby či trvalé příkazy a pět výběrů z jakéhokoli bankomatu v ČR. Účet má zajímavé i podmínky pro cestování a platby do/ze zahraničí. Např. výběr z bankomatu v zahraničí je jen za 30 Kč. Účet je možné otevřít kromě českých korun také v dalších šesti měnách (EUR, USD, GBP, CHF, PLN a RUB).

Účet pro firmy

Základem nabídky pro právnické osoby je běžný účet, který má shodné parametry (a shodný sazebník), jako běžný účet pro osoby fyzické. Právě firemní zákazníci Banky Creditas tvoří podle jejích zástupců jádro více než 2000 klientů využívajících FX služby a mezinárodní platby.

U cizoměnových operací firmy podle zástupců banky oceňují, že kromě 14 základních měn Creditas zrealizuje konverzi i u ostatních, volně směnitelných měn (při objemu nad 500 000 Kč). Další výhodou jsou převodové kurzy. Banka totiž pro klienty používá podle svých materiálů výhodnější kurzy a poplatky za cizoměnové platby jsou již od 15 Kč.

Všechny výše uvedené informace zveřejnili zástupci Banky Creditas v poslední pracovní den roku 2016. Výhodný spořicí účet, termínovaný vklad i běžné účty by měly být k dispozici již od ledna 2017. Díky zřejmě nejvýhodnějším úrokům na trhu a vyváženosti služeb lze očekávat, že rychle přitáhnou širkou škálu uživatelů. Banka Creditas by se tedy také brzy měla objevit v seznamu pojištěných institucí Garančního systému finančního trhu (dříve Fond pojištění vkladů).


(30. 12. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2976)